Domov Komentáre KREMSKÝ: Diaľničiari sa sekli alebo pozabudli

KREMSKÝ: Diaľničiari sa sekli alebo pozabudli

0
0

Križovatka, o ktorej sa hovorí ako o križovatke Slovenska. Nie nadarmo. V plánoch totiž spája úplne vyťaženú diaľnicu D1, ktorá ide cez Bratislavu a novopostavenú diaľnicu D4, teda nultý okruh Bratislavy. Žiaľ, v skutočnosti je to celé inak.

Národná diaľničná spoločnosť totiž plánuje križovatku dokončiť až o 5 rokov. Znamená to, že D4 bude síce otvorená, ale z D1 sa na ňu nedostanete. Rovnako neodbočíte z D4 na D1. Diaľničiari sa totiž akosi pozabudli, nepripravili realizáciu križovatky a diaľnice majú podľa ich plánov len roky prechádzať jedna popod druhú.

Ak sa situácia okamžite nevyrieši vodičov, a to nielen tých bratislavských, čakajú ďalších 5 rokov zápchy. A to sme do stavby investovali 2 miliardy EUR. Za túto cenu bude naďalej upchatá nielen Bratislava, ale aj časti seneckého a pezinského okresu.

Potrebujeme urýchlené riešenie tohto problému a preto musíme hľadať spoločný postup. Nesmieme sa uspokojiť s tým, že to bude až o 5 rokov a dovtedy bude tranzitná doprava do okolitých krajín prechádzať širším centrom Bratislavy. Potrebujeme rýchle a krízové riešenie.

Je dôležité, aby minister dopravy Andrej Doležal presadil dokončenie aspoň najdôležitejších zjazdov, teda z D1 od Senca smerom na Jarovce a z D4 od Jaroviec smerom na Senec a Trnavu. Inak celá výstavba D4R7 nemá zmysel a ide o nehospodárne nakladanie s peniazmi nás všetkých.

Križovatku diaľnic D1 a D4 pri Bratislave treba dokončiť čo najskôr. Minister dopravy a NDS by mali okamžite vytvoriť krízový štáb, ktorý navrhne vyhlásenie mimoriadnej situácie a nápravu chýb NDS pri plánovaní výstavby. Jednoducho, je čas prebrať zodpovednosť a navrhnúť riešenia!

Ak vedenie NDS nedokáže prestať s výhovorkami a urýchlene vyriešiť tento problém tak, aby nultý obchvat nebol len zbytočnou a drahou stavbou, malo by prenechať svoje funkcie akcieschopným a dynamickým odborníkom, ktorí križovatku naozaj pohnú dopredu.

 

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Novela zákona o cestnej premávke, ktorá má ochrániť cyklistov, je v parlamente

Koaliční poslanci predkladajú novelu zákona o cestnej premávke, ktorá má za cieľ zlepšiť b…