Domov Komentáre KREMSKÝ: Fico hrá šachovú partiu o všetko

KREMSKÝ: Fico hrá šachovú partiu o všetko

0
0

O čo dnes ide Ficovi? Jednoducho povedané, o všetko. Mal totiž pocit, že za 12 rokov vo vláde zabetónujú jeho ľudia nespravodlivosť takým spôsobom, že nebude možné stíhať žiadne ich činy.

Nepočítali zrejme s tým, že do vedenia štátu sa môže dostať aj niekto, kto to s „padni, komu padni“ myslí skutočne vážne. Že rozviaže ruky polícii a poctiví policajti si tak budú môcť vykonávať svoju prácu.

Že mnohí vyšetrovatelia, prokurátori a sudcovia, vrátane tých najvyšších, ktorí dlhé roky úporne brzdili proces spravodlivosti, budú odrazu sami obvinení, priznávať sa ku korupcii a kriveniu práva. S týmto Róbertovia Fico, Kaliňák a mnohí ďalší, vrátane Petra Pellegriniho, nepočítali.

A tak sa dnes snažia hrať inak. Vyvolávajú strach. Už si nemôžu ľudí kupovať, ale pokúšajú sa vniesť do celého procesu chaos. V plnej nahote vedú hybridnú vojnu tak, ako sa to naučili od kolegov z Kremľa.

Vnášajú chaos do boja s pandémiou, očkovania, zahranično-politického smerovania Slovenska, boja proti ekonomickým dopadom krízy, postoju k Ukrajine.

Do všetkého. Snažia sa ľudí presvedčiť, že vo všetkých tých prípadoch korupcie a rozkrádania, ako aj krivenia spravodlivosti z čias ich vlády, ide len o politické procesy.

Zosmiešňujú desiatky svojich vlastných ľudí, ktorí sa rozhodli vypovedať alebo sa k činom priznali. Dokonca si títo obdivovatelia totalitných režimov dovoľujú prirovnávať svoje obvinenia s komunistickými päťdesiatymi rokmi.

Snažia sa menej zorientovaných ľudí presvedčiť, že ide o politické procesy. Jednoducho hovoria, že chcú hrať šach, už dopredu však prevrátili celú šachovnicu a rozsypali po zemi všetky figúrky. Chaos!

Ich hra je proste nefér. Môžu sa brániť, ale mali by to skúsiť férovo. Očakávať toto od Fica a jeho ľudí by však bolo neuveriteľne naivné. Oni to jednoducho inak nevedia.

Hrali nefér vo vláde, vtedy však mohli ťahať figúrky podľa vlastných pravidiel. Dnes všetky figúrky rozhodili, šachovú partiu zničili a seba sa snažia postaviť do pozície obete. Nie pán Fico, nie ste obeť. Ste príčina.

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…