Domov Komentáre KREMSKÝ: Keď treba zabrať, nezastavia nás búrky a studené sprchy

KREMSKÝ: Keď treba zabrať, nezastavia nás búrky a studené sprchy

0
0

Slovensko prežíva ťažké chvíle. Každý deň sa objavuje vyše dvetisíc nakazených ochorením COVID-19, zhruba sto ľudí každý deň na túto chorobu zomrie.

Nemocnice sú prepchaté trpiacimi, zdravotníci unavení na smrť, lieky v nedohľadne. Očkovacích látok, ktoré Európska únia objednala centrálne, chodí oveľa menej, ako sa sľubovalo.

V tejto situácii sa Slovensku podarilo dohodnúť dodávky ruskej vakcíny Sputnik V. Ako jedna z mála európskych krajín ju aj dostala na svoje územie. Predbehli sme pritom Česko aj Rakúsko, ktoré na dodávky stále čakajú.

Premiér Igor Matovič celé týždne rokoval s ruským ministrom hospodárstva, aby Slovensko dostalo Sputnik prednostne a nemuselo čakať do leta.

Keď konečne prvé vakcíny dorazili na letisko v Košiciach, strhla sa búrka. Namiesto ocenenia, že si ľudia budú môcť vybrať a zaočkovať sa skôr, sa objavili výčitky, načo Slovensko vôbec s Ruskom rokovalo a obvinenia z pokútnych obchodov. Vraj je Sputnik neoverený, môže byť nebezpečný a podrazili sme Úniu, ktorá s Rusmi neobchoduje.

Veľmi zvláštne tvrdenia, keď vieme, že celé Slovensko kúri ruským plynom, svieti z väčšej časti elektrinou, vyrobenou z ruského jadrového paliva a tankuje benzín a naftu, vyrobenú z ruskej ropy.

Podobne je to aj u mnohých krajín EÚ, Nemecko dokonca s Rusmi buduje už druhý obrovský plynovod Nordstream, ktorý výrazne zvýši dovoz ruského plynu.

Dokonca aj rakúsky premiér Sebastian Kurz nedávno osobne žiadal Vladimira Putina, aby dodali Sputnik do Rakúska, dokonca by ho tam radi vyrábali. To kritikom nevadí, tam je to asi v poriadku, ale keď to urobí Igor Matovič, už je oheň na streche. Lenže, pre nás sú dôležitejšie životy ľudí, ako stále frflanie tých, ktorým nič nie je dobré, ak to nevymysleli oni.

Verím, že ako sme Rakúšanov predbehli v dovoze Sputnika, predbehneme ich aj s jeho výrobou. Nebudeme prví na svete, už sa začína vyrábať aj v Južnej Kórei, ale aspoň pár miliónov kusov pre Strednú Európu by sme mohli zvládnuť. Pomôžeme tým zastaviť hnusobu nielen na Slovensku, ale aj u susedov. A v lete hádam aj to more bude…

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…