Domov Komentáre KREMSKÝ: Motanica v džungli informácií

KREMSKÝ: Motanica v džungli informácií

0
0

Známy a dlhoročný bývalý policajný funkcionár tvrdí, že počul, že iný dlhoročný funkcionár hovorí, že minister kedysi vraj zobral úplatok.

Iný dlhoročný funkcionár zasa prišiel s tým, že ten prvý funkcionár zobral úplatok, ale ten prvý tvrdí, že mu ho hneď vrátil, keď zistil, čo to je. Ďalší zdôrazňuje, že hovorí iba pravdu, hoci sa ukázalo, že v minulosti viackrát klamal.

Slovensko sa ocitlo v džungli. V bludisku protichodných tvrdení, reálnych aj vymyslených informácií, vzájomného obviňovania policajtov, prokurátorov, sudcov.

Často sa k tomu radi pridajú aj politici. Najmä tí, čo cítia, že im tečie do topánok a svedectvá obvinených pomaličky rozpletajú klbko kontaktov a korupcie až na najvyššie miesta bývalej smerovlády.

Pri takejto motanici si vždy treba položiť otázku, komu môže poslúžiť a kto za koho hrá. Je to ťažká úloha, rozlišovať jednotlivých hráčov, tímy a ich taktiky. Až by sa žiadalo zaspievať si s Elánom „Tak oblečte si dresy, nech vidíme všetci, kto za koho kope!“

Vzájomné boje a obviňovania v polícii a súdnictve sú vždy traumou pre krajinu. Áno, treba to vyčistiť, veď posledné roky Slovensku vládla mafia a ohýbala si silové zložky aj súdnu moc podľa svojej ľubovôle.

Rozhodnutia sa nerobili podľa zákonov a pravidiel, ale podľa chuti mocných pánov z Nitry na správnych poschodiach bratislavských budov.

Tam zadávali úlohy šéfom polície, prokuratúry, súdov i finančnej správy. Samozrejme, s požehnaním najvyšších politikov tejto krajiny a samozrejme, že nie zadarmo. Toto sa v krajine nikdy nesmie stať, aby moc prevzali oligarchovia a mafiáni, pretože ju to zničí. Preto to treba potrestať. Podľa zákona a pravidiel, dôkazov a svedectiev je dosť a dosť.

Niečo iné sú však obvinenia typu „počul som“ alebo „jedna pani povedala“. Na ich základe šikanovať a zastrašovať policajtov, ktorí si konečne môžu robiť svoju prácu, to je krok späť. Do krajiny, kde každý na každého niečo vie a tak ho za niečo drží.

Poďme von z džungle, plnej mätúcich spravodajských informácií do otvoreného sveta, kde platia jasné pravidlá pre každého. Motanica slúži len na znechutenie ľudí, že všetci sú rovnakí a nikdy to inak nebude. Je to lož, Slovensko má na to, aby sa zmenilo.

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…