Domov Komentáre KREMSKÝ: Putinovi sa agresiou podarilo položiť Rusko na kolená

KREMSKÝ: Putinovi sa agresiou podarilo položiť Rusko na kolená

0
0

Za oknami Slovenska je vojna. Reálna a krutá. Putin brutálnym napadnutím Ukrajiny prekvapil celý svet. Čo však prekvapilo viac, je iracionalita tejto agresie. Ruský prezident urobil nepochopiteľný krok do priepasti. Zrejme očakával, že vojna bude blesková, svet sa nestačí spamätať a v Kyjeve bude za dva dni dosadená bábková vláda. Nestalo sa.

Ukrajinci sa urputne bránia proti drvivej presile. Hrdinom Ukrajiny sa stal prezident Zelenskyj, ktorý odmietol opustiť svoju krajinu a požiadal západ o pomoc. Ruské vedenie klamalo svoje obyvateľstvo a celý svet.

Že nevpadnú na Ukrajinu, že sú len na cvičení a nezaútočia, že idú Ukrajinu denacifikovať. Nebolo čo denacifikovať. Ukrajina je demokratický štát. Klamali svojich vojakov, že Ukrajinci ich budú vítať, namiesto toho je všade prítomná smrť.

Ruskému prezidentovi sa proti sebe podarilo spojiť takmer celý svet. Výsledkom sú drvivé sankcie, odstrihnutie Ruska od všetkého, čo znamená bežný život.

Demonštrácie a odpor svetovej verejnosti proti nespravodlivej vojne sú na dennom poriadku. Pre Rusko bude mať agresia nepredstaviteľné následky. Hospodárske, ale aj morálne. Po tomto nebudú Putinovi veriť ani tí, ktorí ho doteraz ospravedlňovali.

Rusko prehráva aj kybervojnu, ktorú rozpútalo. Dlhodobo bombardovalo sociálne siete cez platených agentov, ktorí šírili dezinformácie. Na Slovensku sme si to užili dostatočne.

Výsledkom bolo obvinenie koaličných politikov z vlastizrady po tom, čo sa postavili za záujmy Slovenska pri uzatváraní obrannej zmluvy s USA. Vykrikovali to pomýlení politici, ale aj platení agenti.

Dnes je však Putinov diktátorský režim pod paľbou pravdy, ktorú sa mu doteraz darilo v Rusku dôsledne potláčať. Putin sa prepočítal a nesie totálnu zodpovednosť za svoj hrozný čin.

A mal by niesť aj následky. Všetci chceme mier, ale už dnes sme prehrali všetci. Najviac však Rusko, bez ohľadu, či dobyje Ukrajinu.

Som hrdý a vďačný, ako Slovensko stojí pri trpiacich Ukrajincoch. Posielame materiálnu aj humanitárnu pomoc, prijímame utečencov. Je dobré zistiť, že aj dnes vieme rozoznať dobro od zla a vieme sa postaviť na správnu stranu.

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…