Domov Komentáre KREMSKÝ: Slovensko potrebuje pokoj, rozvahu a pokoru

KREMSKÝ: Slovensko potrebuje pokoj, rozvahu a pokoru

0
0

Pred rokom si lídri koalície podali ruky a spojili sa pre Slovensko. Dnes je Slovensko na križovatke. Zo všetkých strán prichádzajú signály, že nikto nechce predčasné voľby.

Nikto nechce návrat časov, keď boli aj podľa údajov vyšetrovateľov mnohí predstavitelia štátnej moci zatiahnutí do nekalých obchodov, korupcie. Vidieť, že slúžili ľuďom, ktorí z pozadia ťahali za povrázky. V podstate riadili krajinu namiesto oficiálnej vlády.

Preto by predčasné voľby boli úplne najhorším riešením. Títo ľudia korupcie by mali otvorenú cestu k návratu. Pokazilo by sa aj to, čo sa za ten rok podarilo v oblasti spravodlivosti, hospodárstva, financií, životného prostredia a mnohých ďalších oblastiach.

Ak niečo také lídri tejto krajiny dovolia, ľudia im to nikdy neodpustia. Opakovala by sa situácia spred desiatich rokov, keď voliči spočítali vládnym stranám pád kabinetu Ivety Radičovej. Viedlo to k 8 rokom vlády ficizmu.

Pred rokom sme videli pred sebou jasný cieľ. Postaviť Slovensko na nohy. Zlepšiť a zjednodušiť život občanov, naštartovať procesy tak, aby sa narastajúci rozdiel medzi vyspelými krajinami a pokrivkávajúcim Slovenskom začal opäť zmenšovať. Vládna koalícia dnes nemá dôvod ustúpiť od tohto cieľa.

Rýchlo preto treba pristúpiť k dohode a stabilizovať situáciu. A potom sa opäť vrátiť k dlhodobým cieľom. Boju s pandémiou, za prosperitu Slovenska, zlepšenie podnikateľského prostredia a podmienok zamestnancov, skvalitňovaniu života ľudí.

Potlačme egá, ukľudnime rozbúrené emócie, odložme nezhody a opäť preberme zodpovednosť za túto krajinu, za jej občanov a uzdravenie pomerov. Je to možné, priam až nevyhnutné. A najmä je to v záujme rastu a prosperity Slovenska.

Nedopusťme predčasné voľby a návrat tých, čo prenechali vládu mafiánom, zlodejom a výpalníkom. To, čo koalícia potrebuje, je jednota, vzájomná podpora a fungujúca vláda.

Ktokoľvek v nej bude sedieť, ktokoľvek ju bude viesť, musí držať spolu, neupadať do konfliktov a nezaoberať sa sebou. Pokora, rozvaha a pokoj sú v momentálnej situácii nevyhnutnosťou. To ľudia potrebujú vidieť a cítiť.

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…