Domov Slovensko Krištúfková klamala o vzťahoch s Kočnerom

Krištúfková klamala o vzťahoch s Kočnerom

0
0

Poslankyňa za hnutie Borisa Kollára Sme rodina Petra Krištúfková rozvírila hladinu domácej politickej scény minulý týždeň hneď dvakrát. Prvýkrát, keď sa stala splnomocnenkyňou vlády pre podporu rodiny a druhýkrát, keď sa prevalil jej vzťah s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom.

Petru Krištúfkovú na novozriadený post „splnomocnenkyňa vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc“ navrhol vymenovať minister práce sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Nomináciu kritizovali aj koaliční partneri

Hoci jej nominácia vyvolala kritiku i otázniky, a to i medzi koaličnými partnermi, vláda na minulotýždňovom rokovaní túto nomináciu predsa len schválila. I keď dve ministerky sa hlasovania radšej zdržali.

„Podobne ako Veronika Remišová (Za ľudí), považujem za dôležité, aby pravidlá, ktoré súvisia s koaličnou zmluvou, a aby sa to, čo má byť predmetom koaličných rokovaní, na koaličných rokovaniach aj prediskutovalo.

Mali sme za to, že toto malo byť predmetom koaličných rokovaní, ale nevetovali sme to a zdržali sme sa hlasovania,“ povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Krištúfkovej bola vyčítaná nedostatočná odbornosť ale predovšetkým jej minulosť úzko spojená s viacerými mužmi podsvetia.

„To, že bola partnerkou mafiánskych bossov Róberta Diniča (zavraždený), Petra Havašiho (zavraždený) a Juraja Ondrejčáka (vo väzení) sa už do CV nezmestilo.

Podobne ani jej kamarátstvo s Marianom Kočnerom,“ napísal na sociálnej sieti europoslanec Michal Šimečka.

Dovolenka na Kočnerovej jachte

A práve k posledne menovanému uverejnil Denník N koncom minulého týždňa zarážajúce informácie, podľa ktorých sa Petra Krištúfková s Marianom Kočnerom, ktorý je dnes neprávoplatne odsúdený v kauze Zmenky a jedným z hlavných obžalovaných v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, poznala dosť dobre.

Samotná Krištúfková na otázku, či sa s Kočnerom stretávala odpovedala, že ho stretla tak, ako ho mohol stretnúť každý iný človek na ulici v Bratislave.

Zo správ zachytených v Kočnerovom telefóne však vyplýva, že si s kontroverzným podnikateľom v roku 2015 dohadovala stretnutie. V roku 2009 dokonca dovolenkovala na Kočnerovej jachte Pegas, o čom svedčia fotografie, ktoré majú médiá k dispozícii.

Krištúfková napokon túto dovolenku na jachte podnikateľa priznala, avšak problém v tom nevidí, keďže podľa jej slov ju na jachtu pozvala Kočnerova, dnes už bývalá, manželka.

Okrem vzťahov s Kočnerom upozorňuje portál Aktuality.sk aj na pochybné podnikateľské aktivity splnomocnenkyne vlády, či už to boli podozrenia z podvodného predaja budov, či spoločné firmy s ľuďmi spájanými s podsvetím.

Ako splnomocnenkyňa skončila

Po ďalších zverejnených informáciách sa ešte viac množili výzvy na odvolanie Krištúfkovej z postu splnomocnenkyne pre podporu rodiny.

„Skutočnosť, že pravdivo nevysvetlila kontakty s Kočnerom, by ju spolu s chýbajúcou odbornosťou a porušením zákona jej firmou mala diskvalifikovať na akúkoľvek funkciu vo vláde Igora Matoviča, ktorý sľuboval, že vymetie s kočnerovskou chobotnicou usadenou v štáte,“ píše Nadácia Zastavme korupciu.

Premiér Matovič však nekonal ako sa očakávalo, ale nechal rozhodnutie na hnutie Sme rodina. Ešte v nedeľu predstúpila Krištúfková pred novinárov a oznámila im, že z postu splnomocnenkyne odstupuje, kvôli atakom na jej osobu i rodinu.

Post splnomocnenkyne pre rodinu akoby bol navrhnutý výlučne pre Krištúfkovú, nenahradí ju totiž nik, funkcia zanikne.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

10 vrchov, z ktorých je najkrajší výhľad na Slovensko

Slovensko je krásna a rozmanitá krajina. Na malom priestore ponúka množstvo pohorí, údolí …