Domov Zahraničie Krvavý útok v Egypte

Krvavý útok v Egypte

0
0

K brutálnemu vražednému útoku došlo na polostrove Sinaj na severe Egypta. Teroristi zaútočili na mešitu v meste Bir al­‑Abd práve v čase, keď sa v nej modlili veriaci takzvanej sufijskej vetvy islamu.

Vôbec najhorší teroristický útok, ktorý sa odohral v Egypte, si vyžiadal vyše 300 obetí, medzi nimi takmer tri desiatky detí. Okrem toho najmenej 128 ľudí malo byť zranených.

Podľa egyptských vyšetrovacích zložiek bolo útočníkmi 25-30 militantov. Podľa niektorých správ mali dokonca zabarikádovať východy, aby ľudia z mešity nemohli ujsť.

Aj keď sa k zodpovednosti za útok nik neprihlásil, vo všeobecnosti sa predpokladá, že ho majú na svedomí radikáli z teroristickej organizácie Islamský štát, ktorí sufijskú vetvu islamu neuznávajú a viackrát sa mali vyjadriť, že sufiov na Sinajskom polostrove úplne zlikvidujú.

Záchrana zranených.

Ešte v sobotu egyptská armáda oznámila, že podnikla letecký útok na terénne vozidlá, na ktorých sa mali útočníci dopraviť k mešite. Podľa ich informácií boli zabití všetci pasažieri vo vozidlách.

Je však otázne, či v nich sedeli všetci útočníci, ktorí majú na rukách krv stoviek ľudí.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

KOMENT 45/2019: Glváč síce odstúpil, ale ostatní politici traumatizujú ďalej

Podpredseda parlamentu Martin Glváč napokon zo svojej funkcie odstúpil. Hoci, podľa jeho s…