Domov Slovensko Kuciaka si mali „preklepnúť“. Zsuzsová na krku s ďalšou obžalobou

Kuciaka si mali „preklepnúť“. Zsuzsová na krku s ďalšou obžalobou

0
0

Už o niekoľko týždňov, 21. februára, uplynie presne rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Vyšetrovanie prípadu stále prebieha a okrem toho, že v minulom roku boli zadržaní pravdepodobní páchatelia tohto ohavného činu, policajné vyšetrovanie odhaľuje aj ďalšie zaujímavé skutočnosti. Paradoxne, v tomto prípade políciu vyšetrovanie zaviedlo do vlastných radov.

Preverovať si ho mala polícia

S informáciou o tom, že pred vraždou si mal Jána Kuciaka v policajnej databáze preverovať významný funkcionár Národnej kriminálnej agentúry, prišiel týždenník Plus 7 dní.

Ešte na jeseň roku 2017 si mal osobu Jána Kuciaka „preklepnúť“ policajný funkcionár Pavol Vorobojov. Aktuálne je šéfom Spravodajskej jednotky finančnej polície. Touto funkciou ho poveril vtedajší šéf NAKA Peter Hraško.

Nariadenie od najvyššieho

Podľa nezávislých zdrojov dostal Vorobojov pokyn na preverenie si Jána Kuciaka priamo od vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Na prekvapenie, Gašpar je susedom Vorobojova v obci Veľké Janíkovce pri Nitre. Gašpar toto tvrdenie vylúčil a Vorobojov sa odmietol k tomuto tvrdeniu vyjadriť.

Pavol Vorobojov bol údajne v tejto veci políciou už aj vypočúvaný. Pre prebiehajúce vyšetrovanie sa však nepodarilo získať vyjadrenie Úradu špeciálnej prokuratúry ani Policajného prezídia.

Objednávateľka s ďalším obvinením

Hlavná obvinená vo veci objednávky vraždy novinára a jeho snúbenice A. Zsuzsová je obvinená v prípade ďalšej vraždy. Ešte v júli roku 2010 došlo k vražde exprimátora mesta Hurbanovo Lászlóa Basternáka.

NAKA pri akcii 23. januára zadržala šesť osôb. Obvinení boli traja zo zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva. Štvrtou obvinenou osobou bola spomínaná Alena Zs.

Strelec, ktorý 9. júla popravil Basternáka, Štefan Kaluža už bol odsúdený na 25 rokov väzenia, no objednávatelia vraždy doteraz neboli známi. Obvinená Alena Zs. mala byť v kontakte práve so strelcom.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…