Domov Šport Kucka si otvoril gólový účet

Kucka si otvoril gólový účet

0
0

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka zaznamenal svoj premiérový gól v anglickej lige a prispel ním k triumfu Watfordu v dueli 9. kola na ihrisku Evertonu 5:2. Kucka v 78. minúte vyrovnal na 2:2 a jeho tím pridal ďalšie tri góly. Hetrik zaznamenal Joshua King.

Juraj Kucka prišiel do Watfordu pred touto sezónou z talianskej Serie A, kde obliekal dres Parmy. Po peripetiách so zraneniami si pomaly buduje pozíciu pevnej súčasti zostavy trénera Ranieriho.

Vo svojom ôsmom vystúpení v drese Watfordu si pripísal aj svoj premiérový gól v najvyššej anglickej súťaži. Kucka sa presadil hlavou po rohovom kope a naštartoval obrat v skóre, keďže už o minútu neskôr nórsky útočník King zvýšil na 3:2 pre Watford.

Ten ešte pridal ďalšie dva zásahy a po troch zápasoch opäť bodoval v lige naplno. Bol to prvý triumf mužstva pod vedením kouča Claudia Ranieriho.

Skúsený Talian nahradil začiatkom októbra Španiela Xisca Muňoza, ktorý na lavičke Watfordu vydržal len sedem kôl a stal sa prvým prepusteným trénerom v tejto sezóne Premier League…