Domov Slovensko Kuffovci a Taraba opúšťajú klub ĽSNS

Kuffovci a Taraba opúšťajú klub ĽSNS

0
0

Traja poslanci parlamentu Tomáš Taraba a Štefan a Filip Kuffovci odchádzajú z poslaneckého klubu strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) a budú pôsobiť ako nezávislí. Klub ĽSNS bude mať po novom 14 členov namiesto pôvodných 17.

Podobne ako v prípade dnes už bývalého poslanca Smeru-SD Jána Podmanického, aj v prípade spomínanej trojice ukončila ich členstvo v poslaneckom klube ich avizovaná snaha o vytvorenie platformy hodnotovej politiky.

Podobne ako bol Podmanický kritizovaný svojimi straníckymi kolegami za paktovanie s ĽSNS, tak boli aj Taraba a Kuffovci kritizovaní poslancami ĽSNS za paktovanie so Smerom.

„My sa necítime hrozbou pre ĽSNS a určite naše kroky v ničom ĽSNS neškodili a neškodia,“ vyhlásil Taraba. Podľa neho dôkazom toho je, že podpora ĽSNS ani po tom neklesla.

Reagoval tak na to, že druhý najvplyvnejší človek v ĽSNS Milan Mazurek hodnotil vznik platformy ako hrozbu pre ĽSNS. Taraba tiež povedal, že vznik platformy bol liberálmi „dezinformovaný, ako keby vznikol politický pakt“ medzi ĽSNS a Smerom-SD.

Ako ďalej uviedol, Smer-SD je liberálna strana a všetky ataky voči Podmanickému to len potvrdzujú. Taraba zároveň avizoval, že spolu s kolegami budú v rýchlom slede predkladať do parlamentu návrhy zákonov, ktoré sa budú týkať ochrany detí, žien a rodiny.

Taraba s Kuffovcami sú členmi strany Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP) a do parlamentu sa dostali na kandidačnej listine ĽSNS a až do minulého týždňa boli aj súčasťou ich poslaneckého klubu.

ĽSNS rozhodnutie poslancov KDŽP rešpektuje. Hovorca strany Ondrej Ďurica povedal, že nedorozumenie medzi Tomášom Tarabom a Milanom Mazurekom v strane, ani v poslaneckom klube, nevnímali ako nejaké zásadné, ale skôr ako nedostatok vzájomnej komunikácie.

„Napriek rozhodnutiu poslancov KDŽP sme radi, že práve vďaka ĽSNS je o týchto troch konzervatívnych poslancov v súčasnom slovenskom parlamente viac,“ dodal Ďurica.

red, SITA, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

11 sopiek vo svete, ktoré sú krásne na pohľad, no treba mať pred nimi rešpekt

Sopky sú výsledkom tektonických pohybov zemskej kôry a hoci chápeme ich vnútorné fungovani…