Domov Ekonomika Kupujeme viac áut

Kupujeme viac áut

0
0

Slováci v apríli medziročne registrovali až o 15 % viac osobných automobilov a dokonca až o viac ako 42 % úžitkových automobilov viac ako to bolo v rovnakom období minulého roka. Registrácia nákladiakov stúpla až o 56 %.

Ako informoval Zväz automobilového priemyslu v apríli tohto roka sa zaregistrovalo až 8 407 osobných automobilov, pričom v rovnakom mesiaci roku 2017 to bolo o viac ako tisíc automobilov menej – len 7 271 automobilov, čo predstavuje nárast o 15,61 %.

Najväčšie zastúpenie mala značka Škoda, ktorej patrí podiel 21,03 % medzi novozaregistrovanými vozidlami. V kategórii malých úžitkových automobilov sa zaregistrovalo 773 vozidiel, čo je nárast oproti minuloročnému aprílu o 42,36 %.

Najviac malých úžitkových vozidiel bolo značky Peugeot. V kategórii nákladných automobilov do 12 ton (kategória N2) zaznamenali v apríli tohto roka registrácie 39 vozidiel, čo oproti vlaňajšku predstavuje nárast o 56 %.

V kategórii nákladných automobilov nad 12 ton (kategória N3) v apríli tohto roka poklesli registrácie medziročne o 6,62 % pri počte 296 registrovaných vozidiel.

Takmer polovičný podiel medzi úžitkovými vozidlami do 12 ton má značka IVECO – 42,36 %. Medzi vozidlami nad 12 ton sa najviac darí Volvu. Okrem toho zaregistrovali prepravcovia aj 40 autobusov, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím vlani len minimálny nárast.

red, SITA, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…