Domov Šport Kuzminová je v životnej forme, dostala sa na čelo SP

Kuzminová je v životnej forme, dostala sa na čelo SP

0
0

Anastasia Kuzminová nadviazala najlepším spôsobom na svoje predstavenie z minulého týždňa a bezkonkurenčným spôsobom si podmanila rýchlostné preteky v treťom kole SP.

Anastasia Kuzminová nastúpila s červeným číslom najlepšej pretekárky v šprintoch a hneď od úvodných metrov ukazovala, že má formu na hranici životnej.

Na najrýchlejšie pretekárky v úvodných 2 500 metroch nestratila prakticky nič. Prvú položku ešte nebielila suverénne, trvalo jej to 29 sekúnd, ale aj to bolo rýchlejšie ako v prípade väčšiny súperiek a zaujala vedúcu pozíciu.

Odtiaľ sa už nepohla, iba náskok zväčšovala. Druhé kolo mala neuveriteľne suverénne v najrýchlejšom čase. Pridala k tomu čistú stojku za 21 sekúnd a bolo jasné, že ju nikto neporazí.

Dlho mala k dispozícii až 35-sekundový náskok na druhú Vitozziovú až Talianku porazila s vysokým štartovým číslom Laura Dahlmeierová, no aj ona bola s mankom 25 sekúnd v poslednom kole bez šance.

A Nasťa ani v závere o svoje kúzlo neprišla, čo sa jej stávalo vlani a koniec­‑koncov aj v záverečnom kole poslednej mix štafety. Znova šla parádne a v cieli si vybudovala obrovský náskok 34 sekúnd na Nemku a 41 na Vitu Semerenkovú.

Nasťa sa dostala do pozoruhodnej formy veľkej šampiónky. Bolo úžasné sledovať s akou ľahkosťou strieľala i bežala.

Asi všetci sme skôr či neskôr očakávali vybielené rýchlostné preteky a boj o triumf, no suverenita, s ktorou to predviedla, bola ohromujúca. Ešte nikdy v kariére nevyhrala preteky s takýmto obrovským náskokom.

„Po víťazstve sa vždy cítite vynikajúco, a to najmä vtedy, keď vám to ide od začiatku až do samého konca. Dnes bolo pre mňa dôležité, aby som dosiahla dve nuly na strelnici, pretože na tomto snehu som sa necítila pohodlne.

Preto musím veľmi poďakovať môjmu servisnému tímu, pretože výborne pripravené lyže mi veľmi pomohli. Nemám žiadne tajomstvo, prečo momentálne jazdím tak dobre. Som uvoľnená, to je všetko,“ povedala Anastasia Kuzminová.

Útočila na 10. triumf

Nečudo, že sme boli v očakávaní, či sa Anastasii Kuzminovej podarí získať desiaty triumf v najvyššej lige. Napokon sa udial scenár z Vancouveru, keď si pozíciu po šprinte s nemeckou súperkou vymenila.

Tentoraz sa radovala Laura Dahlmeierová. Začala veľmi rýchlo. V úvodnom kole na ňu všetky súperky z Top 10 stratili. Možno to trošku prepálila, pretože na úvodnej ležke prišlo načakané zaváhanie.

Druhý, štvrtý ani piaty terč nesklopila. Musela tak absolvovať až 450 metrov navyše a bola z toho strata 33 sekúnd na piatom mieste. Bežala fantasticky.

Aj prvú stojku zvládla bez problémov, dokonca iba za 23 sekúnd. Vďaka tomu sa dostala k stále čistej Nemke na 12 sekúnd. V predposlednom kole šla opäť najrýchlejšie zo všetkých pretekárok a chcela zabojovať o triumf. Mala šancu.

Dahlmeierová minula posledný terč. Nasťa to vedela a pred poslednými dvoma výstrelmi sa zasekla. Štvrtý ešte padol, ale piaty po desaťsekundovom váhaní nie.

Vzhľadom na to, že Semerenková ani Herrmannová čisté neboli, bola to pohodlná druhá pozícia s 19. sekundovým mankom. V cieli to bolo napokon 14 sekúnd.

Druhá pozícia je stále fantastická a 54 bodov ju posunulo prvý raz v kariére aj do čela celkového poradia SP.

Na záver štvrté miesto

Víťazstvo v prvých elitných pretekoch s hromadným štartom ostalo doma. Po výbornom výkone na strelnici i trati ho získala mladučká Justine Braisazová.

Druhé miesto pripadlo čistej Bieloruske Kryukovej. Bronz si odniesla Dahlmeierová. Nasťa Kuzminová skončila tesne za pódiom.

val, biatlon-info.sk, foto: Petr Slavík, Biatlon-Info.sk

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 01/2020: Čo čaká Slovensko a svet v roku 2020?

Milí čitatelia! V mene celej redakcie týždenníka Koment si Vám dovoľujeme do roku 2020 pop…