Domov Šport Kuzminová prepísala históriu, stíhačku vyhrala s rekordným náskokom

Kuzminová prepísala históriu, stíhačku vyhrala s rekordným náskokom

0
0

Veľká strelecká i bežecká pohoda sprevádzajú v tejto sezóne Nasťu Kuzminovú, ktorá v stíhacích pretekoch ešte zdvojnásobila svoj mamutí náskok po šprinte a zapísala si deviate víťazstvo v pretekoch SP. Prvý raz obhájila triumf zo šprintu.

Anastasia Kuzminová si v šprinte vybojovala veľký náskok. Veď na štarte stíhačky na ňu druhá Kaisa Mäkäräinenová strácala neuveriteľných 35 sekúnd.

Náskok si slovenská biatlonistka udržala aj pred prvou streľbou, ktorú zvládla bravúrne. Zostrelila všetkých päť terčíkov a navýšila tak odstup na svoje súperky.

Nasťa opäť bežala, ako keby ju naháňali. Na druhom úseku síce svoj náskok nezväčšila, keďže si uvedomovala dôležitosť druhej streleckej položky v ľahu. Kuzminová v nej urobila jednu chybu, no stále to bolo viac ako výborné.

Ďalší nepresný výstrel prišiel tiež v úvodnej stojke, keď šiel tretí výstrel na deväť hodín. Skúsená matadorka sa zo svojich chýb dokáže poučiť, preto je to taká šampiónka.

Udržala nervy na uzde, postrážila si všetky výstrely na poslednej stojke a nedala tak šancu svojim konkurentkám. Kuzminová vyhrala v rekodnom čase, veď druhá Talianka Dorothea Wiererová na ňu v cieli strácala cez minútu.

V Oberhofe sa tak jedná o najdominantnejšie víťazstvo niektorej biatlonistky v histórii. So súperkami sa v tejto inak kontaktnej disciplíne vôbec nestretla.

Slovenská šampiónka si v Oberhofe udržala neporaziteľnosť a upevnila si vedúce postavenie nielen vo Svetovom pohári, ale aj v stíhačke, kde predbehla Fínku Mäkäräinenovú, na ktorú pred stíhacími pretekmi strácala dva body.

Kráľovná tejto sezóny si pripísala na konto už jedenáste víťazstvo v kariére, deviate v SP. Nasťa sa sústredila skôr na svoje predstavenie na strelnici, kde z 20 terčov zostrelila 18, čo bol základ jej víťazstva.

Na trati najrýchlejšia nebola. Rozhodol o tom hlavne posledný úsek, v ktorom už Kuzminová šetrila sily, ale ani v ostatných kolách určite nešla hranu.

val, biatlon-info.sk, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovenky v štafete šieste

Slovenské biatlonistky Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková a Anastasia Kuz…