Domov Šport Kužmovej turnaj v Bukurešti vyšiel

Kužmovej turnaj v Bukurešti vyšiel

0
0

Slovenská tenistka Viktória Kužmová môže byť so svojím účinkovaním na rumunskom turnaji WTA v Bukurešti spokojná. V singlovej časti sa dostala až do štvťfinále, v štvorhre sa dokonca spoločne s českou tenistkou Kristynou Plíškovou tešili z triumfu.

Antukové podujatie WTA BRD Bucharest Open Slovenkám praje. V roku 2015 sa v hlavnom meste Rumunska z víťazstva v singli tešila Anna Karolína Schmiedlová a hoci Kužmová na ňu vo dvojhre nenadviazala, z triumfu sa tešila v debli.

Kužmová vstúpila do turnaja dvojhry skvele, keď hladko zdolala Slovinku Jakupovičovú dvakrát 6:2 a aj Austrálčanku Fourlisovú (7:5 a 6:2).

Vo štvrťfinále jej ale cestu skrížila neskoršia víťazka Kazaška Rybakinová, ktorá našej tenistke nedovolila uhrať ani set (6:7 a 3:6). Chuť z nevydareného zápasu si tak Viktória napravila aspoň v štvorhre.

S českou tenistkou Kristýnou Plíškovou zvíťazili pomerom 2:1 v prvom kole proti Brainsovej s Grymaskou a rovnako tak aj v druhom proti Fichmanovej so Stojanovicovou.

Keďže Bolsová s Mrdezovou na semifinálový zápas nenastúpili slovensko-český pár sa razom ocitol vo finále, kde si poradil s duom Cristianová – Ruseová v dvoch setoch 6:4 a 7:6.

Pre slovenskú tenistku to bol už druhý deblový titul WTA v kariére. Ten prvý získala v máji v Prahe po boku ruskej tenistky Anny Kalinskej.

Viktória Kužmová, ktorá je momentálne v singlovom rebríčku WTA na 54. priečke, sa vďaka víťazstvu v Bukurešti posunula na svoje kariérne maximum v deblovom rebríčku. Od pondelka figuruje na 67. priečke.

sam, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…