Domov Šport Kuznecovová titul vo Washingtone neobháji, nedostala víza

Kuznecovová titul vo Washingtone neobháji, nedostala víza

0
0

K veľmi kurióznej situácii došlo ešte pred začiatkom turnaja WTA vo Washingtone. Titul v hlavnom meste Spojených štátov mala obhajovať ruská tenistka Svetlana Kuznecovová. Kvôli formalitám však túto šancu nedostane.

Aktuálne 108. hráčka rebríčka WTA ovládla washingtonský turnaj minulý rok po tom, čo vo finále porazila chorvátsku tenistku Donu Vekič.

Nebol to jej prvý triumf na tomto podujatí. V roku 2014 si vo finále poradila s Japonkou Narou. V roku 2019 s istotou tento úspech nezopakuje.

Nikdy sa mi to nestalo

Ruská tenistka kvôli zraneniam vypadla z prvej stovky rebríčka, avšak organizátori turnaja jej ako obhajkyni titulu chceli udeliť voľnú kartu.

Kuznetsová však ešte pred dvomi týždňami priznala problémy s vízami, na ktoré podľa jej slov čakala už od februára. Minulý týždeň prostredníctvom sociálnej siete oznámila, že v hlavnom meste USA štartovať nebude.

„Žiaľ, kvôli problémom s vízami som sa musela odhlásiť z turnaja vo Washingtone. Chcela by som sa ospravedlniť všetkým fanúšikom, ktorí ma tam čakali.

Nikdy v živote som nemala takéto problémy a dúfam, že jedného dňa víza napokon dostanem a budem si môcť na amerických turnajoch zahrať,“ vyznala sa dvojnásobná grandslamová víťazka a bývala dvojka rebríčka WTA.

Žiadny obhajca

Ani mužský pavúk turnaja vo Washingtone nebude mať svojho obhajcu. Nemecký tenista Alexander Zverev, ktorý minulý týždeň skončil spoluprácu s trénerom Lendlom, tento turnaj nezaradil do svojej prípravy na US Open.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Kmotrík potvrdil príchod Weissa

Prestup Vladimíra Weissa ml. do Slovana Bratislava naberá reálne kontúry. Oficiálne to pot…