Domov Šport Kvalifikácia Euro 2020: Čo nás zaujalo najviac

Kvalifikácia Euro 2020: Čo nás zaujalo najviac

0
0

Súboje o miestenky na európsky šampionát sa vo štvrtok 21. marca naplno rozbehli a hneď na úvod priniesli niekoľko prekvapení či jeden veľký šláger. Ktoré merania síl doposiaľ najviac stáli za pozretie, sa dočítate v našom článku.

Piatov zatiahol roletu

Úradujúci majster Európy z Portugalska sa v prvom zápase predstavil proti Ševčenkovej Ukrajine, takže bol v úlohe jasného favorita. V zostave navyše po 9 mesiacoch žiarilo meno kapitána Cristiana Ronalda.

Forward Juventusu Turín mohol svoj návrat vyšperkovať minimálne dvoma gólmi, no hviezdou večera bol brankár súpera Piatov.

Ukrajinská jednotka Ronalda vynulovala dvakrát v priebehu prvého polčasu a v samom závere bravúrne odvrátila nebezpečnú strelu Andrého Silvu. Súperi si tak po 90 minútach delili body.

Hľadá sa stratená forma

Chorváti sa ešte vo štvrtok potrápili na domácom trávniku, kde museli otáčať nepriaznivý stav proti reprezentácii Azerbajdžanu. Že však zakopnú aj u našich južných susedov, nečakal zrejme nikto.

Vicemajstri sveta v zostave aj s Modričom a Rakitičom sa síce ujali vedenia v 13. minúte gólom Rebiča, avšak Maďari ešte pred prestávkou dokázali odpovedať. O prekvapivom triumfe domácich rozhodol v 76. minúte z dorážky záložník Pátkai.

Šláger skupiny C

Po suverénnej výhre 4:0 nad Bieloruskom privítali mierne favorizovaní Holanďania v Amsterdame reprezentáciu Nemecka. „Nationalelf“ mala svojmu súperovi čo vracať, veď len pred pol rokom si v rámci Ligy národov z rovnakého štadióna odniesli „trojku“.

Hostia sa ujali vedenia gólmi mladíkov Saného a Gnabryho. Domácich musel kormidelník Ronald Koeman cez prestávku namotivovať, pretože v 63. minúte už bolo vyrovnané.

Záver však opäť patril zverencom Jogiho Löwa. Po spolupráci striedajúcich Gündogana s Reusom sa presadil Nico Chulz.