Domov Slovensko Kvalitná doprava potrebuje kvalitné cesty

Kvalitná doprava potrebuje kvalitné cesty

0
0

V celom Banskobystrickom kraji, od Revúcej po Novú Baňu či od Kremnice po Šahy, žalostne chýbajú kvalitné cesty. Tie, ktoré máme, sú nepostačujúce a navyše niektoré sú priam v žalostnom stave. 

Súčasný predseda VÚC Ján Lunter, ktorý je za súčasný stav dopravy v kraji priamo zodpovedný, pred piatimi rokmi sľuboval výrazné zlepšenie v tejto oblasti. Nič z toho sa však nestalo.

Cesty stále chýbajú a dopravcovia síce kupujú nové autobusy, ale čo z toho, keď tieto jazdia po rozbitých asfalt­kách. Niektoré spoje navyše kraj ešte aj zrušil.

Teraz, keď sa zvolebnieva, stretávame na niektorých cestách konečne asfaltérov. Tí však iba plátajú vzniknuté diery.

Z predvolebných sľubov Jána Luntera ostala len matná spomienka a rovnako žalostné cesty v kraji.

Nový župan musí v tejto oblasti priniesť skutočnú zmenu. Bez spoľahlivých a kvalitných ciest nie je možné kraj dynamicky rozvíjať. Investori do kraja takto nikdy neprídu a ľudia si nenájdu lepšie platenú robotu doma, a vyberú sa za ňou inde.

Päť stratených rokov

Je nevyhnutné začať s budovaním prepojenia rýchlostnej cesty R7, ktorá spojí južným ťahom Veľký Krtíš s Bratislavou. Je nevyhnutné aj kompletne prebudovať cestu zo Zvolena do Veľkého Krtíša.

Musí sa čo najskôr spustiť výstavba pokračovania R1 z Bystrice cez Hiadeľské sedlo na sever do Ružomberka a vyriešiť spojenie Brezna s Revúcou a Jelšavou až po Tornaľu.

Bokom nemôže ostať ani najmenší okres na strednom Slovensku Poltár. Nové cesty prinesú solvetných investorov a v konečnom dôsledku si pri ich samotnej výstavbe nájde prácu doma hneď niekoľko tisíc stavbárov.

Čakajú nás vraj horšie časy a tak je potrebné sa na to pripraviť. Posledných päť rokov sa teraz ukazuje ako totálne stratených.

Imrich Kovačič, foto: TASR/Denisa Horváthová  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…