Domov Šport Kvôli Federerovi sme stratili jednu generáciu

Kvôli Federerovi sme stratili jednu generáciu

0
0

Francúz Gilles Simon si myslí, že fenomenálny Roger Federer nepredstavuje ideál súčasného tenistu. Podľa niekdajšej šestky rebríčka ATP francúzsky tenis prítomnosťou 39-ročného rodáka z Bazileja stratil dve desaťročia.

Okolo Federera sa podľa Simona vytvoril nezdravý kult superhrdinu.

Ako túto myšlienku bližšie popísal v autobiografii, tenisová scéna všetkých núti obdivovať hru Federera a akýkoľvek negatívny názor naňho sa nestretáva s pochopením.

„Kto môže povedať, že pozná skutočného Federera? Každý tenista ukáže iba to, čo chce ukázať. A televízia potrebuje superhrdinov a rozprávky s dobrým koncom.

Možno budete počuť aj to, že Federer vylieči všetky rany. Keď Federer povie, že pol hodiny pred zápasom zje banán, všetci budú jesť banány.

Všetky deti vo Francúzsku učia hrať tak ako hrá Federer. Bude však trvať skutočne dlho, kým nájdeme niekoho ako on.

Premrhali sme takto jednu generáciu mladých tenistov,“ uviedol vo svojej knihe „Šport, pre ktorý sa zblázniš“ 35-ročný Simon, ktorý sa stále drží v prvej stovke svetového rebríčka – momentálne na 58. mieste.

Simon si okrem iného myslí, že podobnej úcte ako Federer by sa mali tešiť aj ďalší dvaja velikáni súčasného tenisu …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…