Domov Šport Lacko po triumfe v Ismaningu opať v 200-vke

Lacko po triumfe v Ismaningu opať v 200-vke

0
0

Slovenský tenista Lukáš Lacko ovládol challengerový turnaj v nemeckom Ismaningu, vďaka čomu poskočil v pondelkovej aktualizácii svetového rebríčka ATP opäť do druhej stovky.

Lukáš Lacko sa do súťažného kolotoča vrátil po takmer dvoch mesiacoch, keď bola jeho posledným predstavením na kurtoch augustová neúspešná kvalifikácia na US Open.

A pauza slovenskému tenistovi zjavne pomohla, keď nenašiel premožiteľa na Challengeri v Ismaningu.

Lacko si postupne poradil s Ukrajincom Sachkom, Talianom Baldim, Rusom Gabašvilim aj domácim tenistom Lenzom, s ktorým zviedol azda najdramatickejší duel, keď o svojom víťazstve rozhodol až v tajbrejku tretieho setu.

Vo finále ho čakala prekážka v podobe amerického tenistu Cressyho. Hoci bol Američan vyššie nasadeným hráčom, Lacko si s ním poradil jednoznačne v dvoch setoch, keď mu v druhom sete dokonca nadelil kanára.

Svetové rebríčky

Vďaka triumfu v Ismaningu sa Lukáš Lacko opäť posunul do druhej stovky svetového rebríčka ATP. Aktuálne figuruje na 192. pozícii.

Najlepším Slovákom v rebríčku ostáva Andrej Martin na 115. pozícii, Norbertovi Gombosovi patrí 119., Martinovi Kližanovi 140., Filipovi Horanskému 176. a Jozefovi Kovalíkovi 178. pozícia.

Lídrom rebríčka je naďalej srbský tenista Novak Djokovič. Ženám kraľuje Austrálčanka Ashleigh Bartyová. Najlepšou Slovenskou naďalej ostáva Viktória Kužmová na 52. priečke.

sam, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …