Domov Šport Lacko získal tretí titul v Bratislave a jubilejný desiaty challengerový

Lacko získal tretí titul v Bratislave a jubilejný desiaty challengerový

0
0

Lukáš Lacko sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC v Bratislave. Lacko nasadený ako ôsmy vo finále zdolal turnajovú štvorku Rumuna Mariusa Copila za 94 minút 6:4, 7:6 (4).

„Samozrejme, že to je výborný pocit… Dnes to bolo náročné ani nie tak kondične, ako psychicky. Copil má výborné podanie a rozhodli 2-3 lopty. Na začiatku sme sa oťukávali, snažili sme sa nájsť nejaký systém v servise toho druhého.

Mne sa to podarilo a dosiahol som brejk. V druhom sete som pokračoval v tom, čo som hral dovtedy, a mal som šance, ale on pri nich kvalitne zaservoval. Tajbrejk v takýchto súbojoch je už 50:50, napokon som v ňom uspel ja,“ povedal Lacko pre RTVS.

Na domácej pôde nadviazal na tituly z rokov 2013 a 2011. Najviac si cení prvý. „Bol najťažšie vybojovaný. Mal som vtedy veľmi zlú druhú časť sezóny, neprekypoval som veľkým sebavedomím.

Nemal som takú pohodu ako teraz alebo pri zisku druhej trofeje v roku 2013, preto je prvý bratislavský titul pre mňa najvzácnejší. Tretí je zasa špecifický v tom, že prišiel po tridsiatke.“

Tretí triumf na turnaji Peugeot Slovak Open mal pre Lukáša Lacka špeciálnu príchuť. Vďaka zisku desiateho challengerového titulu sa totiž opäť stal slovenskou mužskou tenisovou jednotkou. V rebríčku ATP Entry predstihol Norberta Gombosa.

Po víťazstve v Aegon aréne NTC sa Lacko posunul v rebríčku na 104. miesto a posilnil si šance dostať sa priamo do hlavnej súťaže na úvodnom grandslame novej sezóny Australian Open. O tom, či v Melbourne nebude musieť hrať kvalifikáciu, rozhodne tohtotýždňový challenger v Brescii.

jur, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…