Domov Šport Lakers po desiatich rokoch opäť získali titul

Lakers po desiatich rokoch opäť získali titul

0
0

A je dobojované. Zámorská NBA napriek mnohým peripetiám, ktoré ju sprevádzali v tejto sezóne, úspešne ukončila ročník 2019/2020. V bubline v Orlande sa podľa očakávania z titulu v najlepšej basketbalovej lige sveta tešili hráči Los Angeles Lakers, ktorí si vo finálovej sérii poradili s Miami Heat 4:2 na zápasy.

Bola to jedna z najzvláštnejších sezón, aké basketbalová história za morom pamätá. Všetko sa začalo príchodom nového roka. Hneď v jeho úvode zasiahla NBA správa o smrti bývalého šéfa ligy.

Niekdajší dlhoročný komisár profiligy David Stern, ktorý sa počas 30-tich rokov na čele NBA zaslúžil o jej výrazné celosvetové spopularizovanie, zomrel v prvý deň nového roka na následky krvácania do mozgu.

Koniec januára šokoval ligu, ale aj jej fanúšikov po celom svete, ešte viac. Pri leteckej tragédii zahynula jedna z najväčších hviezd súťaže.

Kobe Bryant, spoločne s ďalšími ôsmimi ľuďmi, prišiel o život pri páde helikoptéry na predmestí LA, pričom sa svet musel rozlúčiť aj s jeho talentovanou dcérou Giannou.

Následne 11. marca bol celý súťažný kolotoč pre pandémiu koronavírusu prerušený, a to na dlhých 4 a pol mesiaca.

NBA sa v provizórnom režime vrátila až 31. júla, kedy v basketbalovej bubline v areáli orlandského zábavného parku Disney World odohrali prvé pokoronavírusové zápasy a následne aj play-off.

Už počas neho vyhlásili hráči NBA bojkot reagujúc tak na spoločenské pomery v Spojených štátoch, predovšetkým na policajné násilie voči afroamerickému obyvateľstvu. Už sa zdalo, že sezóna by sa ani nemusela odohrať. Napokon sa hráči s vedením ligy dohodli, že to vyvinie väčšie úsielie v snahe o sociálnu rovnosť.

Súboj Dávida s Goliášom

Napriek všetkému, čo sa v tomto roku udialo a novým podmienkam, na ktoré si museli zvyknúť ako hráči tak i fanúšikovia, vyraďovacej fáze tohto ročníka NBA nechýbalo vôbec nič.

Špičkové výkony tých najlepších basketbalistov sveta, vybičované emócie, rozhodujúce koše s klaksónom, smutní hrdinovia medzi porazenými i žiariace hviezdy víťazov.

Cez sito play-off sa napokon do veľkého finále prebojovali Los Angeles Lakers a trochu prekvapivo, ale zaslúžene, Miami Heat.

Súboj Dávida s Goliášom napokon nebol taký jednoznačný ako sa mohlo pred jeho začiatkom zdať. Miamskí borci zápasiaci s viacerými zraneniami kľúčových hráčov, no vedení odhodlaným Jimmym Butlerom, boli jednoznačnému favoritovi viac ako vyrovnaným súperom. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…