Domov Šport Lakers prišli o Cousinsa

Lakers prišli o Cousinsa

0
0

Sezóna v basketbalovej NBA ešte ani nezačala a už majú LA Lakers jeden veľký problém. Na tréningu sa zranil DeMarcus Cousins, ktorý mal byť pod košom ťahúňom tímu.

DeMarcus Cousins patrí medzi najlepších podkošových hráčov súčasnej NBA, avšak na smolu jeho, jeho spoluhráčov i fanúšikov, aj medzi najväčších smoliarov.

V posledných sezónach bojuje totiž viac so zraneniami, ako so súpermi na ihrisku. A iná pre neho nebude ani budúca sezóna.

LA Lakers, ktorí sa po získaní Anthonyho Davisa do tandemu k LeBronovi Jamesovi, netaja najvyššími ambíciami, kúpili Cousinsa od finalistu minulého ročníka Golden State Warriors, aby spoločne so spomenutou dvojicou prinavrátil zlato-fialovým slávu z čias Kobeho Bryanta a Shaquilea O´-Neila.

Basketbaloví bohovia sa však s robustným pivotom nemaznajú a po tom, čo väčšinu minulej sezóny vynechal pre zranenie achilovky a neskôr aj roztrhnutý stehenný sval, väčšinu tej nadchádzajúcej bude laborovať so zraneným ľavým kolenom.

Čaká ho totiž plastika roztrhnutého krížneho väzu a je otázne, či sa v tejto sezóne vôbec na palubovke objaví. Rodák z americkej Alabamy má za sebou deväť sezón v profilige, no ani v jednej neabsolvoval plnú porciu zápasov.

Za všetko hovoria čísla z posledných troch sezón, v ktorých dokopy odohral toľko zápasov, koľko bežne absolvujú jednotlivé tímy počas jedného roka. Cousins tri dni pred zranením oslávil 29. narodeniny.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…