Domov Šport VIDEO: Lamb dvakrát „zarezal“ Toronto v posledných sekundách

VIDEO: Lamb dvakrát „zarezal“ Toronto v posledných sekundách

0
0

Záver základnej časti zaznamenala aj zámorská basketbalová liga NBA, kde sa tuho bojovalo o posledné miesta zaisťujúce účasť v play‑off. Šancu mal aj v prvej časti sezóny nevýrazný tím Charlotte Hornets, ktorému k udržaniu nádeje pomohli aj dve víťazstvá proti jednému z najlepších tímov ligy.

Toronto Raptors sa v tejto sezóne dlhodobo udržuje na druhej priečke Východnej konferencie, no so „Sršňami“ zo Charlotte im to príliš nejde.

Hoci v prvom tohtosezónnom meraní síl týchto dvoch tímov, ešte v októbri minulého roka, jasne zvíťazili Kanaďania, v ostatných dvoch prehrali, a to podobne smolným spôsobom.

Ich katom sa v oboch prípadoch stal Jeremy Lamb. 25. marca sa na palubovke Raptors náhodným spôsobom dostal v poslednej sekunde zápasu k lopte a hoci bol za poliacou čiarou svoj zúfalý pokus premenil. Charlotte zvíťazilo 115:114.

Možnosť na odpoveď prišla pre Toronto minulý piatok v Charlotte. Zápas bol vyrovnaný, avšak v posledných sekundách boli bližšie k víťazstvu predsa len hostia.

Ale to by sa k lopte nemohol dostať Jeremy Lamb, ktorý tri sekundy pred koncom zápasu zasadil Torontu rozhodujúci trojbodový úder a zaistil pre svoj tím dôležité body do tabuľky po výhre 113:111.

O tom, či sa stíhacia jazda za miestenkou do play‑off „Sršňom“ podarí, rozhodnú až posledné kolá základnej časti. O postupujúcich sa definitívne rozhodne v noci zo stredy do štvrtka.

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…