Domov Šport Ledecká opäť udivuje, vyhrala zjazd SP

Ledecká opäť udivuje, vyhrala zjazd SP

0
0

Ester Ledecká dala o sebe výraznejšie vedieť na minuloročnej olympiáde v Pjongčangu, keď získala dve zlaté medaily v úplne odlišných disciplínach. Teraz sa pripomenula opäť. Cez víkend si v kanadskom Lake Louise pripísala na konto prvý triumf vo Svetovom pohári v kariére. 

Dcéra českého speváka Janka Ledeckého Ester je skutočným unikátom. To, že to vie či na lyžiach či na snowboarde, potvrdila na minuloročných olympijských hrách v Pjongčangu, keď prekvapivo získala zlato v pretekoch super G a rovnako tak aj v paralelnom obrovskom slalome v snoubordingu.

Minulý víkend si česká „obojživelníčka“ pripísala aj prvé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. V kanadskom stredisku Lake Louise nenašla pemožiteľku v prvom zjazde sezóny, a to i napriek tomu, že štartovala s vysokým číslom 26.

„Nemala som pocit, že idem mimoriadne rýchlo. Keď som preťala cieľovú čiaru, nebola som sklamaná, ale ani výnimočne spokojná. Teraz som najmä prekvapená,“ povedala Ester po pretekoch.

Doterajším najlepším umiestnením Ledeckej v SP bolo 7. miesto, ktoré dokázala prekonať aj v druhom zjazde sezóny, keď skončila tesne za stupňom víťazov na 4. mieste.

Vďaka skvelému víkendu sa v celkovom poradí SP Ledecká posunula na tretie miesto pred slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú, ktorá „kĺzavý víkend“ v Lake Louise vynecháva.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Českí policajti spustili výzvu

Nielen zdravotnícky personál ale aj policajné zložky v týchto neľahkých časoch boja proti …