Domov Šport Letný biatlon­‑MS: Bátovská Fialková s bronzom

Letný biatlon­‑MS: Bátovská Fialková s bronzom

0
0

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková získala bronz v šprinte na MS v letnom biatlone. V nemeckom Ruhpoldingu triumfovala v sobotu na 6 km trati Talianka Lisa Vitozziová pred Markétou Davidovou z Česka. Slovenka skončila tretia spolu so Švajčiarkou Lenou Häckiovou Grossovou.

Bátovská Fialková mala čistú streľbu, na víťazku stratila takmer 24 sekúnd. Jej sestra Ivona Fialková obsadila jedenástu pozíciu s jednou chybou a odstupom 54,9 s. Čisto strieľala Davidová, Vitozziová sa pomýlila raz na prvej položke.

Medzi mužmi triumfoval švédsky reprezentant Sebastian Samuelsson. V pretekoch na 7,5 km zvíťazil pred krajanom Pepem Femlingom, bronz získal Švajčiar Niklas Hartweg.

Slovák Michal Šima obsadil jedenáste miesto s bezchybnou streľbou a mankom 51,9 sekundy na víťaza. Samuelsson pridal k striebru zo superšprintu aj najcennejší kov, Femling získal v piatok bronz.

V súťaži junioriek sa v top 10 umiestnili až tri Slovenky. Zuzana Remeňová skončila na siedmom mieste a hneď za ňou klasifikovali Emu Kapustovú. Elitnú desiatku uzavrela Júlia Machyniaková.

V nedeľnom finále na 10 km dlhej trati Paulína Bátovská Fialková obsadila so štyrmi chybami 15. miesto, o jednu pozíciu horšie skončila jej sestra Ivona Fialková. Bátovská Fialková figurovala takmer celé preteky na dvadsiatej pozícii.

V poradí sa posunula po záverečnej bezchybnej streľbe, na víťaznú Wiererovú stratila 2:20,1 min. Jej sestre Ivone vyšla naopak úvodná streľba, po ktorej bola štrnásta. Postupne sa však začala prepadať poradím a nakoniec zaznamenala tiež štyri chyby…