Domov Šport Levickí basketbalisti sa tešia z majstrovského titulu

Levickí basketbalisti sa tešia z majstrovského titulu

0
0

Najvyššia slovenská mužská basketbalová súťaž Eurovia SBL už pozná svojich víťazov. Titul vybojovali levickí basketbalisti, ktorí vo finále porazili Košičanov.

Päť finálových zápasov potrebovali levickí patrioti na to, aby vybojovali druhý titul v klubovej histórii. V celej sérii mali navrch práve Levičania, na ktorých boli „býci“ z Košíc prikrátki.

Inak tomu nebolo ani v poslednom stretnutí, kedy chceli Levičania vybojovať titul na domácej palubovke. Pred domácim publikom sa predstavili v najlepšom svetle.

Hoci boli Košičania vyrovnaným súperom a finálová séria bola kvalitná, levickým Patriotom stačilo 5 zápasov, aby sa po roku 2011 opäť tešili zo zlatých medajlí.

Napriek tomu, že Košičania vo finálovej sérii neuspeli a odnášajú si „len“ strieborné medaily, práve v tejto sezóna sa im súperov podarilo presvedčiť o svojej kvalite.

Vo februári sa im podarilo získať Slovenský pohár a v snahe získať ligový titul im nedokázali zabrániť ani basketbalisti Svitu a ani favorizovaný Inter.

Ani skvelá sezóna nestačila a krátko po skončení finálovej série informoval prezident klubu, že mužský basketbal v Košiciach končí. Hlavným dôvodom je podľa neho zákon o športe, ktorý dvíha náklady na hráčov aj o 50 %.

puma, ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Majsterkami sveta sa opäť stali Američanky

Uplynulý mesiac si už po ôsmykrát o titul svetových šampióniek zahrali najlepšie futbalist…