Domov Šport LM: Nečakané straty favoritov

LM: Nečakané straty favoritov

0
0

Minulý týždeň sa zápasmi 1. kola rozbehla skupinová fáza najlepšej futbalovej ligy na starom kontinente. Už prvé kolo prinieslo veľké šlágre i veľké prekvapenia na úkor favoritov.

Azda najväčším ťahákom úvodného kola skupinovej fázy Ligy majstrov bol duel na barcelonskom Nou Campe, kde Katlánci privítali nemeckého giganta Bayern Mníchov. Ten nedal domácim šancu. Po góloch Müllera a dvoch ostrostrelca Lewandowskeho si nemecký majster odniesol presvedčivé víťazstvo 3:0.

Ďalšou zaujímavou konfrontáciou bol zápas na Anfield Road, kde FC Liverpool hostil milánske AC. V prvom polčase sa triafali iba hostia, i keď jeden z troch presných zásahov putoval za vlastného gólmana. Domáci zásluhou Hendersona a Salaha otočili priebeh a pripísali si cenný triumf.

Slovenskí fanúšikovia sa najviac tešili na duel Interu Miláno, v drese ktorého sa predstavil slovenský obranca Milan Škriniar. Škriniarovci bránili hráčov Realu Madrid bezchybne až do 89. minúty, kedy Rodrygo rozosmutnil domáce tribúny na San Sire.

Pozornosť fanúšikov však pútali iné zápasy. Dvaja najlepší hráči, ktorí aktuálne behajú po zelených trávnikoch, absolvovali minulý týždeň v rámci Ligy majstrov premiéry v nových dresoch. Prekvapivo ani jeden sa netešil z víťazstva…