Domov Ekonomika Ľudia sa viac boja finančných dopadov ako koronavírusu

Ľudia sa viac boja finančných dopadov ako koronavírusu

0
0

V posledných týždňoch je pandémia koronavírusu najviac skloňovaným výrazom nielen na Slovensku ale na celom svete. Aj keď sa zo začiatku zdalo, že ľudí by mohla ovládnuť panika a strach z neznámej choroby, podľa prieskumu väčšina ľudí smeruje svoje obavy inam.

Agentúra Polis realizovala pre televíziu JOJ prieskum, z ktorého jednoznačne vyplýva, že drvivá väčšina Slovákov sa viac bojí ekonomických a sociálnych dopadov ako samotného koronavírusu.

Bojíme sa ekonomiky

V prieskume odpovedalo 1 015 respondentov na štyri otázky súvisiace s aktuálnou pandémiou koronavírusu a jej dopadmi na spoločnosť a ekonomiku jednotlivých domácností.

Až 69,4 % ľudí na otázku, či sa viac obávajú samotného koronavírusu alebo sociálnych a ekonomických dopadov, odpovedalo, že sa skôr boja spomenutých dopadov ako nákazy.

V tomto svetle je zatiaľ pomerne priaznivé, že na otázku, či kvôli korona kríze bude rodina daného respondenta potrebovať pomoc od štátu, až 73,6 % odpovedalo záporne. Negatívne finančné dopady aktuálnej krízovej situácie pocítilo zatiaľ 41,1 % ľudí.

ano, zdroj: Polis, foto: depositphotos

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…