Domov Slovensko „Ľudová“ tvorivosť nemá hraníc 2

„Ľudová“ tvorivosť nemá hraníc 2

0
0

Pre veľký úspech rovnomenného článku v nedávnom čísle týždenníka Koment, vám opäť prinášame internetovú tvorbu ľudu, ktorá reflektuje najzásadnejšie udalosti, čo sa momentálne okolo nás dejú. Všetkým ľudovým autorom ďakujeme za spríjemnenie dňa :).

Za posledné týždne bola najlepším motívom ľudovej tvorby nepochybne veta vtedajšieho premiéra Roberta Fica: „Samotná myšlienka, že by mafia mohla mať záujem o východné Slovensko je absurdná, lebo tam nič nie je.“ Tej sa okamžite chytili nielen „Blaváci“.

Nová ministerka kultúry Ľubica Laššáková zaujala Slovensko ešte pred svojím oficiálnym nástupom do funkcie. Na návštevu k prezidentovi republiky prišla v čižmách, čo bolo vážne porušenie protokolu. Vzniklo tak množstvo vtipných fotomontáží.

„Pekný biely deň.“ Tak taktýmto želaním sa lúčil Marian Kotleba so svojimi podporovateľmi počas predvolebných mítingov. Prianie so silne rasistickým podtónom je považované za jeden z prejavom fašistických znakov Kotlebovej strany. Aspoň v sobotu na Veľkú noc, ho však Kotlebovci mohli používať bez akéhokoľvek obviňovania z fašizmu.

Počas rozpravy o programovom vyhlásení Pellegriniho vlády to opäť vrelo. Do slovnej výmeny sa dostali aj podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová a predseda parlamentu Andrej Danko. Ten sa jej mal vraj aj vysmievať, že vyzerá ako Harry Potter. Viac autorovi tejto fotomontáže nebolo treba…

Bývalý premiér Robert Fico niekoľkokrát zopakoval, že to, čo sa na Slovensku dialo po vražde Jána Kuciaka má znaky zo zahraničia riadeného prevratu. Nepriamo prstom ukázal na amerického finančníka maďarského pôvodu Georga Sorosa. Keďže prevrat nevyšiel a SMER‑SD vládu udržal, Georgea vníma slovenská ľudová tvorivosť dnes ako veľmi nespokojného.

No a jedna aj zo zahraničia. Mark Zuckerberg, majiteľ sociálnej siete Facebook, prežíva ťažké obdobie, keď na svetlo sveta vyplávali informácie o zneužívaní osobných informácií o užívateľoch, ktoré facebook o každom jednom zhromažďuje. Mark by tak mohol vedieť aj to, kto je vaším skutočným otcom.

sam, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …