Domov Zahraničie Maďarsko kriminalizovalo pomoc migrantom

Maďarsko kriminalizovalo pomoc migrantom

1
0

Maďarský parlament minulý týždeň schválil sériu zákonov pod označením „Stop Sorosovi“, ktoré kriminalizujú každého, kto ponúkne pomoc migrantom.

Maďarsko prijalo zákony, ktoré sú namierené proti migrantom, kedy nielen skupiny, ale aj jednotlivci, ktorí budú pomáhať ilegálnym migrantom získať povolenie na pobyt v Maďarsku, budú vystavení hrozbe väzenia.  Zákony schválila strana Fidesz, ktorá disponuje dvojtretinovou väčšinou v parlamente.

Zákony, ktoré sú namierené voči ľudským právam

Podstata zákona je namierená voči mimovládnym organizáciám, ktoré pomáhajú utečencom pri zložitom procese žiadosti o azyl. Problémom by bolo napríklad aj ak by vyrobili letáky, ktoré poskytnú základné informácie o procese žiadosti o azyl.

Parlament tiež schválil novelizáciu ústavy, ktorou sa do základného zákona štátu doplnilo, že cudzia populácia sa nemôže na území Maďarska usadiť.

Reakcie na prijaté zákony zo zahraničia

Dva popredné európske orgány na ochranu práv, Rada Európy ako aj Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe, kritizovali nový zákon Maďarska a vyhlásili, že je v rozpore s európskym právom.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Jeden komentár

  1. Martin Rubáš

    2. júla 2018 at 9:02

    Paráda. I my Češi bychom potřebovali někoho jako je Viktor Orbán. Bohužel lídri naší pravice, jako je Fiala a Kalousek se mu ani trochu nepodobají.

    https://www.epshark.cz/clanek/669/potrebujeme-orbanizaci-pravice

    Odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…