Domov Šport Madridské derby v superpohári opanoval Real

Madridské derby v superpohári opanoval Real

0
0

V nedeľu 12. januára sa v saudskoarabskej Džidde odohralo finále španielskeho superpohára medzi Realom Madrid a mestským rivalom Atléticom. Po bezgólových 90 minútach a predĺžení musel rozhodnúť až penaltový rozstrel, v ktorom mali viac šťastia hráči „bieleho baletu“.

Zmena formátu

V poradí už 36. edícia súťaže sa po druhýkrát neodohrala formou dvojzápasu, a tak víťaz musel vzísť z duelu na neutrálnej pôde. Po marockom Tangieri sa hostiteľom zápasu stal štadión King Abdullah Sports City v Džidde.

Na rozdiel od predošlých ročníkov, súťaže zúčastnili 4 tímy. Okrem účastníkov finále Copa del Rey (Valencia, Barcelona) sa do turnaja zapojili aj dva najvyššie umiestnené tímy v lige (Real Madrid, Atlético Madrid).

Finálovému duelu tak predchádzalo semifinále. V prvom si zmerali sily „netopiere“ z Valencie s Realom Madrid. „Los blancos“ potvrdili úlohu favorita a po 65 minútach viedli v pomere 3:0.

V nadstavenom čase korigoval stav na 1:3 z bieleho bodu Parejo. Druhé semifinále patrilo atraktívnejšiemu duelu medzi Barcelonou a Atléticom Madrid.

„Los Colchoneros“ ešte desať minút pred koncom riadnej hracej doby prehrávali 1:2. Následne využil výhodu pokutového kopu Morata a vytúžený obrat skompletizoval Correa.

Atlético nevyužilo početnú výhodu

Nedeľňajšie stretnutie veľa futbalovej krásy neprinieslo. Hlavnými postavami boli brankári na oboch stranách. Ako Jan Oblak, tak aj Thibaut Courtois musel niekoľkokrát podržať svoj tím.

Najzaujímavejší moment zápasu tak prišiel až v 116. minúte, kedy proti unikajúcemu Moratovi zatiahol „ručnú brzdu“ Valverde. Uruguajčan za svoj zákrok uvidel červenú kartu a predčasne opustil trávnik.

Pri rozstrele z 11 metrov za „rojiblancos“ postupne zlyhali Saúl a Thomas Partey, zatiaľ čo exekútori Realu Madrid ani raz nezaváhali.

Kapitán Sergio Ramos premenil rozhodujúci pokutový kop a mohol tak nad hlavu zdvihnúť pre klub už 11. trofej víťaza španielskeho superpohára.