Domov Šport Magoni pri Vlhovej skončil

Magoni pri Vlhovej skončil

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová ukončila spoluprácu s trénerom Liviom Magonim. Oznámila to minulý utorok na svojom facebooku. Taliansky kouč ju v sezóne 2020/21 doviedol k zisku veľkého glóbusu pre celkovú víťazku Svetového pohára.

Úžasných 5 rokov

Livio Magoni trénoval Vlhovú od roku 2016. V sezóne 2019/2020 získala pod jeho vedením malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny. Na MS vybojovala v individuálnych súťažiach päť medailí (1-3-1). „Bola to dlhá a náročná cesta za tým, čo sme si všetci tak neskutočne želali.

Nakoniec sa sen stal skutočnosťou a ja držím v rukách veľký glóbus. Úžasných 5 rokov s tebou Livio, počas ktorých som sa veľa naučila. Som nesmierne vďačná za tvoj čas, tvoju nekonečnú energiu, perfekcionizmus a nádej, ktorú si do mňa neustále vkladal. Jedny dvere sa zatvárajú, tisíc ďalších sa otvára a my si musíme iba správne vybrať. No tentokrát každý tie svoje,“ uviedla Vlhová na svojom facebooku.

Veľa sme obetovali, ale dosiahli sme cieľ

Slovenka pod Magonim dosiahla v SP 41 pódiových umiestnení, z toho devätnásť víťazstiev. „Päť krásnych a neuveriteľných rokov ubehlo rýchlo. S výnimočnou športovkyňou, ktorá verila vo mňa a v moje pracovné metódy a koncepty…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…