Domov Šport Majstrom Európy sa stal taliansky cyklista Viviani

Majstrom Európy sa stal taliansky cyklista Viviani

0
0

Minulý víkend sa v holandskom Alkmaare uskutočnili Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike. Pri neúčasti trojnásobného majstra sveta a majstra Európy z roku 2016 Slováka Petra Sagan sa z triumfu tešil taliansky cyklista Elia Viviani. Slovenskí pretekári o medaily nebojovali.

Slováci veľa vody nenamútili

Rovinatý okruh v holandskom meste Alkmaar bol ako stavaný pre špurtérov, no Peter Sagan uprednostnil iný program, a tak slovenské farby hájila sedmička cyklistov – Erik Baška, Juraj Sagan, Ján Andrej Cully, Juraj Bellan, Patrik Tybor, Marek Čanecký a Adrián Babič, pričom najväčšie šance sa dávali prvému menovanému, ktorého maximom bolo 12. miesto z kontinentálneho šampionátu v roku 2017.

Baška sa však napokon do záverečného špurtu nedostal a do cieľa prišiel na 21. priečke so stratou 33 sekúnd na víťaza. Ostatní slovenskí cyklisti závod nedokončili.

Viviani zvládol záver

Víťazom sa stal taliansky cyklista Elia Viviani, ktorý zvládol záverečné taktické manévre troch mužov najlepšie.

Práve Viviani, Belgičan Yves Lampaert a Nemec Pascal Ackermann sa asi 30 km pred cieľom odtrhli od 14-člennej skupiny, v ktorej bol aj náš Erik Baška, aby si postupne vytvorili až takmer minútový náskok.

Keď mali tri kilometre pred cieľom náskom 28 sekúnd, nebolo pochýb, že majstrom Európy sa stane jeden z nich.

Nástup Lampaerta však zachytil len Viviani a keďže je to špurtér na pohľadanie, v závere si pokojne ustrážil ďalšie veľké víťazstvo vo svojej kariére, deviate v tomto roku a 76. v kariére.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…