Domov Zahraničie Mark Zuckerberg pred Európskym parlamentom

Mark Zuckerberg pred Európskym parlamentom

0
0

Minulý týždeň generálny riaditeľ spoločnosti Facebook, Mark Zuckerberg, obhajoval zneužitie dát používateľov Európskej únie na sociálnej sieti Facebook v súvislosti so škandálom Cambridge Analytica a tiež odpovedal na ďalšie otázky súvisiace so šírením dezinformácií na sieti.

Zuckerberg sa vyjadril k viacerým témam dotýkajúcich sa súkromia a ochrany osobných údajov, ako aj šírenia dezinformácií alebo extrémizmu a terorizmu na sociálnej sieti a krokom ako tomu zabrániť.

Krátky čas a všeobecné odpovede

Počas oznámenia a následného vypočúvania boli položené aj otázky europoslancov. Samotný akt trval len necelých 75 minút. Čas na celé vystúpenie bol limitovaný, nie ako počas vypočúvania pred Kongresom USA.

Teda formát vypočúvania umožnil len pár minút odpovedí na zložité otázky europoslancov. Pričom mnohé odpovede boli len recykláciou predchádzajúcich vystúpení pred Kongresom USA. S formou ako aj odpoveďami neboli europoslanci spokojní.

Boj Facebooku proti dezinformáciám, ktoré sa šíria na jeho sieti

Boj spoločnosti proti dezinformáciám patrí k prioritám a podľa vyjadrení Zuckerberga sa Facebook snaží znížiť najmä ekonomické stimuly na zverejňovanie týchto falošných správ. Ale samotné šírenie prebieha aj prostredníctvom iných foriem a sietí.

Europoslanec Manfred Weber uviedol, že európske regulačné orgány by mali zvážiť, či by sa nemali zaviesť také opatrenia, ktoré by odstránili monopolné postavenie Facebooku, ktoré je podľa nich ľahko zneužiteľné.

Mazanie príspevkov propagujúcich al‑Káidu a tzv. Islamský štát (ISIS)

Mark Zuckerberg uviedol, že spoločnosť Facebook maže všetky príspevky propagujúce al‑ Káidu alebo tzv. Islamský štát (ISIS) automaticky, teda prostredníctvom automatizovaných systémov.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…