Domov Slovensko Matovič a Sulík na nože

Matovič a Sulík na nože

0
0

To, že vzťah medzi vládnucimi stranami nie je celkom ideálny, si už musel všimnúť každý. Či už ide o opatrenia v boji proti koronavírusu, či nepodporenie programového vyhlásenia, či nezahlasovanie za nominantku koaličnej strany do Súdnej rady. Premiér Matovič to už povedal otvorene.

Minulý týždeň sa premiér a predseda najsilnejšieho politického hnutia na Slovensku Igor Matovič snažil prostredníctvom statusu na Facebooku „dohovoriť“ svojim koaličným partnerom, aby prestali robiť podrazy a začali podporovať koalíciu.

Vo víkendovej relácii RTVS Sobotňajšie dialógy natvrdo povedal, ako to medzi ním a Sulíkom je. Podľa premiéra mu predseda strany Sloboda a Solidarita berie dve tretiny jeho energie.

„Mňa už tieto Rišove podrazy z boku naozaj nebavia,“ povedal otvorene Igor Matovič a priznal, že najväčším problémom sú opatrenia v boji proti koronavírusu, ktoré sa Sulíkovi nepáčia, pretože podľa neho Slovensku ruinujú ekonomiku.

Podľa premiéra sa však slovenská ekonomika rozbehne až vtedy, keď k nám začnú opäť prúdiť objednávky zo zahraničia. „Možno aj v Taliansku mali svojich Sulíkov, ktorí to unáhlili,“ skritizoval predseda vlády postoj ministra hospodárstva a vicepremiéra pre ekonomiku.

Napriek kritike však Sulík trvá ďalej na svojom. „Ekonomický život nepočká! Prešlo 14 dní, katastrofa sa nekoná a my si napríklad úmyselne ničíme priemysel,“ vyjadril sa Sulík.

Matovič svojho koaličného kolegu opäť vyzval, aby „nebláznil“ a rešpektoval autoritu epidemiológov. Zároveň mu, ako inak – cez médiá, odkázal, že ak sa jeho strane v koalícii nepáči, kedykoľvek z nej môže odísť.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Objavte krásu Zakaukazských krajín

Gruzínsko, Arménsko a Azerbajdžan sú krajiny nachádzajúce sa východne od Turecka. Keďže le…