Domov Slovensko Matovič chce spájať, no jeho vlastní od neho utekajú

Matovič chce spájať, no jeho vlastní od neho utekajú

0
0

V opozícii sa už dlhodobo hovorí o spájaní, avšak tak, ako o spájaní hovoria, tak sa ďalej a ďalej rozbíjajú. Problém najnovšie narobil Andrej Kiska, ktorí už oficiálne predstavil tváre svojej vznikajúcej strany. Problém podľa opozičných politikov je v tom, že bývalý prezident loví v ich vodách. A to nielen voličov…

Presne v čase, keď Igor Matovič na tlačovom brífingu predstavoval Zlaticu Kušnírovú, matku zavraždenej priateľky novinára Kuciaka, ako jednu z hlavných tvárí jeho novozaloženého projektu – hnutia Odvážne, oznámila prostredníctvom sociálnej siete najvýraznejšia postava jeho parlamentného hnutia OĽaNO Veronika Remišová, že v parlamentných voľbách v budúcom roku nebude kandidovať za Matovičove hnutie.

Okrem nej z hnutia odchádzajú aj ďalší štyria poslanci OĽaNO Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, a Anna Verešová.

Jedným z dôvodom, ktoré odídenci uviedli, je aj to, že OĽaNO od roku 2011 nedokázalo zapojiť ľudí v regiónoch do svojej činnosti a regióny sa žiadnym spôsobom nepodieľajú na spolurozhodovaní v hnutí.

Rozpoltenosť Igora Matoviča

Už dlhšie sa špekuluje o tom, že Veronika Remišová má namierené práve do strany Andreja Kisku. Igor Matovič takéto lanárenie svojich poslancov odsudzuje.

„Na jednej strane hovoril, že by veľmi rád s nami spolupracoval, no zároveň by bol rád, keby rozbil naše hnutie a pritiahol k sebe Veroniku Remišovú.

Podrazom sa úprimná spolupráca nezačína,“ vyhlásil predseda OĽaNO ešte pred tým, ako Remišová oznámila svoj odchod. Aj pre tento vznikajúci konflikt medzi hnutím OĽaNO s Kiskovou stranou je Matovičova výzva, ktorú adresoval aj bývalému prezidentovi, minimálne na zamyslenie.

Na brífingu so Zlaticou Kušnírovou totiž Matovič pozval opozičných lídrov na spoločný obed. Cieľom by malo byť dohodnúť sa na hlavných desiatich bodoch volebného programu, ktorý ponúknu ľudom.

Týmto spôsobom chce Matovič vyslať ľudom odkaz, že v opozícii dokážu hľadať spoločné riešenia a existuje slušná alternatíva bez Smeru-SD a Fica. Na stretnutie pozval koalíciu Progresívne Slovensko a Spolu-OD, stranu A. Kisku Za ľudí, SaS, KDH a SMK.

Stretnutie bez OĽaNO

Niekotré opozičné strany informovali, že pozvanie na spoločné stretnutie prijmu. Faktom však je, že prípadné prvé koaličné predvolebné dohody s Matovičom akosi nepočítajú.

Okrem toho, že sa Remišová veľmi pravdepodobne stane tvárou niektorej z nových strán, tieto strany už riešia svoje vlastné dohody.

Lídri Progresívneho Slovenska, Spolu a Kiskovej strany sa skutočne začiatkom tohto týždňa stretli, ale Igor Matovič pozvanie na toto stretnutie nedostal.

ano, Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pamätáte si ešte rodinný seriál Krok za krokom? Tieto fakty o hlavných predstaviteľoch vás prekvapia

Americký sitkom „Krok za krokom“ patril v 90-tych rokoch minulého storočia k tým najznámej…