Domov Slovensko Matovič: Keď som riadil krajinu ja boli sme najlepší, keď ju riadia vedci, sme najhorší

Matovič: Keď som riadil krajinu ja boli sme najlepší, keď ju riadia vedci, sme najhorší

0
0

Premiér Igor Matovič si opäť „vyšliapol“ na vedcov. Na pondelkovú tlačovú konferenciu si pripravil graf, na ktorom demonštroval, že kým Slovensko v rámci boja proti pandémii riadil on, čísla boli dobré. Teraz, keď sa, podľa vlastných slov, do prijímaných opatrení nestará, Slovensko je najhoršie na svete.

Čísla nakazených, hospitalizovaných a aj zomretých na ochorenie COVID-19 na Slovensku stúpajú do takej miery, že v prepočte na milión obyvateľov sme najhorší na celom svete. Premiér Igor Matovič sa na pondelňajšej tlačovej konferencii snažil dokázať, že jeho chybou to nie je.

Ako poznamenal, kým krajinu riadil on Slovensko patrilo medzi najlepšie krajiny sveta v zvládaní krízy. Podľa jeho slov celoplošné testovanie bolo jediným správnym krokom, ktoré sa malo opakovať, avšak „niekto“ naň nezabezpečil testy.

Deväť a pol týždňa je na Slovensku vyhlásený či už mäkší, alebo tvrdší lockdown a dva týždne už platí COVID automat, ktorý, ako povedal Matovič, vymysleli vedci. Od začiatku decembra však počty hospitalizovaných s ochorením COVID-19 či s podozrením naň aj napriek tomu neustále rastú.

„Nevieme to zastaviť,“ povedal premiér s tým, že v iných krajinách sa pozitívne dopady lockdownu ukazujú už po zhruba 10-tich dňoch. Na Slovensku sú podľa neho na vine ľudia, ktorí nedodržiavajú nariadenia.

Očakáva odpovede

Ako premiér ďalej povedal, vypočul volania niektorých ľudí i prezidentky SR Zuzany Čaputovej a od polovice decembra neriadi pandémiu na Slovensku. Ako uviedol, už 7 a pol týždňa krajinu riadia odborníci, no výsledky nie je vidieť.

„Opatrenia sú len také, ako navrhovali odborníci a vedci. Nie je však vidieť zásadný rozdiel. V nemocniciach dosahujeme stropy v počte hospitalizovaných,“ povedal predseda vlády.

„Budem sa odborníkov pýtať, kde je ten pes zakopaný. Očakávam odpoveď, akým spôsobom máme zmeniť pravidlá,“ povedal Matovič s tým, že na utorok zvolal okrúhly stôl s odborníkmi.

ano, TASR, foto: TASR/Jakub Kotian  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…