Domov Slovensko Matovič o Žigovi: Postaviť k múru a zastreliť

Matovič o Žigovi: Postaviť k múru a zastreliť

0
0

Veľmi vulgárne sa mal podľa asistenta poslanca Petra Žigu (Hlas-SD) Maroša Stana správať pred nedeľňajšou diskusnou reláciou TV Markíza Na telo predseda vlády Igor Matovič. Sledujúc svojho politického rivala mu mal adresovať poriadne tvrdé slová.

Bývalý minister hospodárstva a dnes nezaradený poslanec Peter Žiga bol v nedeľu hosťom relácie Na telo, kde diskutoval s ministrom financií Eduardom Hegerom.

Jeho asistent Maroš Stano zatiaľ čakal v zákulisí, kde neskôr prišiel aj premiér Igor Matovič. Práve on bol ďalším hosťom diskusie a v zákulisí tak čakal, kým príde na rad, sledujúc debatu Žigu a Hegera.

„Keď Peter Žiga v relácii povedal: „Za celoplošným testovaním môže byť aj odvedenie pozornosti od nevydarenej pomoci ľuďom a premiérove PR.“ Matovič vykríkol: „Idiot, je to idiot, hajzel jeden.“ Obrátil sa na mňa: „Vy ste tu s ním? Odkážte mu, že je idiot,“ píše Stano na sociálnej sieti, čoho bol v zákulisí svedkom.

Nielen nadávky

Nadávky však neboli všetkým k čomu sa predseda slovenskej vlády znížil.

„Nervózne sa začal prechádzať pred réžiou a po slovách Petra Žigu z TV, ktorými spochybnil dostatočnú účinnosť plánovaných testov (urobil to pred časom sám Igor Matovič a potvrdili opakovane vedci), nasledoval ďalší výkrik: „Že sa nehanbí šíriť také kotlebovské reči,“ a pritvrdil: „Postaviť k múru a zastreliť!“,“ pokračoval Stano v popise, čo sa odohralo mimo kamier.

Taktiež mal slovne zaútočiť aj na neho samotného i jeho kolegyňu, ktorá ho sprevádzala a to slovami: „Nehanbíte sa pracovať za mafiánske peniaze?“.

Na to Stano v statuse ozrejmil, že je platený rovnakými peniazmi ako samotný premiér, ktorému sa podľa poslancovho asistenta rozhodla dohovoriť jeho kolegyňa: „Nie, nehanbíme sa a vy sa nehanbíte, ako sa správate, veď ste predseda vlády?“ odvetila Matovičovi, ktorý následne už nepovedal nič.

Na záver Stano k zážitku so slovenským premiérom len poznamenal: „Zamýšľam sa, čo to malo byť. Tlak, stres, výbušná povaha, divadlo, provokácia? Čo ja viem. Ale sú hranice, ktoré by vysoký ústavný činiteľ nemal prekračovať.

Nenávistné reči o strieľaní kritikov sú príliš. Za 22 rokov v kontakte s politikou som sa s niečím takým nestretol a to som už zažil fakt všeličo. Alebo som príliš útlocitný a nehodím sa do týchto nových čias?“

mm, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…