Domov Slovensko Matovič opäť hovorí o povinnej štátnej karanténe

Matovič opäť hovorí o povinnej štátnej karanténe

0
0

Po týždňoch klesania prírastku nových prípadov nakazenia koronavírusom sa minulý týždeň opäť objavilo viacero pozitívnych vzoriek. Napriek tomu, že sa opatrenia stále uvoľňujú, premiér Matovič nezavrhuje ani opätovné zavedenie povinnej štátnej karantény.

Minulý štvrtok pribudlo na Slovensku najviac nových prípadov ochorenia COVID-19 za posledných šesť týždňov. Z 806 testovaných vzoriek bolo pozitívnych až 14, čo bol najvyšší denný prírastok od 6. mája.

Jednalo sa predovšetkým o prípady s pozitívnou cestovateľskou anamnézou. Aj preto je podľa predsedu vlády Igora Matoviča otázka opätovného zavedenia povinnej štátnej karantény pre ľudí vracajúcich sa zo zahraničia na mieste.

„Musíme byť pripravení a sme pripravení opäť zavádzať obmedzujúce opatrenia, ale nielen obmedzujúce, ale také, ktoré budú chrániť všetkých obyvateľov na Slovensku,“ povedal Matovič s dovetkom, že e-karanténa bola „dramaticky menej efektívna“ ako povinná štátna karanténa.

Opätovné zavedenie povinnej štátnej karantény je však v rozpore s uvoľňovaním opatrení, ktoré postupne vláda na základe odporúčania odborníkov občanom dávkuje.

Veď od minulého týždňa bolo povolené opäť otvoriť v nedeľu obchody, od 1. júla je možné organizovanie podujatí s vyššou účasťou ľudí ako 1 000, zrušila so povinnosť merať telesnú teplotu pri vstupe do objektov štátnych orgánov a orgánov územnej samosprávy, ako aj pri vstupe na kúpaliská a do wellness centier a na zoznam tzv. bezpečných krajín pribúdajú stále nové a nové štáty.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

75 rokov budovania mieru a bezpečnosti vo svete

24. októbra si svet pripomína Deň OSN. Ten má symbolizovať historický okamih, kedy do plat…