Domov Slovensko Matovič opäť kope na vlastnú bránu, kritika sa ušla Lengvarskému

Matovič opäť kope na vlastnú bránu, kritika sa ušla Lengvarskému

0
0

Hoci Igor Matovič vymenil post predsedu vlády za post ministra financií už pred dvomi mesiacmi, stále si neodpustí zastarieť sa aj do iných tém. A, ako sme si už zvykli, najradšej sa starie do oblasti zdravotníctva, kde tentoraz nešetril kritikou na svojho vlastného nominanta.

Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič skritizoval ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) za to, že Slovensko zaostáva v očkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Ako povedal, dáva mu však šancu na to, aby ukázal, že dokáže ľudí nabudiť k tomu, aby sa dali zaočkovať. Uviedol to v sobotnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Mal by vyvodiť zodpovednosť

Nikoho asi neprekvapí, že hlavným bodom sváru je Sputnik, ktorý spôsobil aj koniec Matoviča na premiérskej stoličke. Jeho podpory sa však líder OĽaNo napriek tomu nechce vzdať. Zo strany Lengvarského očakával masívnejšiu kampaň k tejto ruskej vakcíne.

Bývalý premiér sa totiž obáva, že Slovensko sa nedostane v zaočkovanosti nad 40 percent a vtedy by mal podľa neho Lengvarský vyvodiť zodpovednosť. V súvislosti s ministrom zdravotníctva uviedol, že má obavy pri niektorých jeho rozhodnutiach a myslí si, že môžeme na ne doplatiť.

Sputnik darujeme

Hoci Igor Matovič doviezol na Slovensko ešte vo februári 200 tisíc dávok vakcíny Sputnik, a ďalšie dva milióny mali byť dodané v nasledujúcich mesiacoch, na očkovanie totuto neregistrovanou vakcínou sa prihlásilo len niečo vyše 14 tisíc ľudí. Aj preto vyvstáva otázka, čo so zvyšnými dávkami.

Podľa rezortu zdravotníctva Slovensko predá alebo daruje 160 000 dávok vakcíny Sputnik V krajinám západného Balkánu. O návrhu predaja a darovania vakcíny Sputnik V formou bilaterálných dohôd s tretími krajinami rozhodla v stredu vláda SR.

ano, TASR, foto: TASR/Dano Veselský, Pavol Zachar Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…