Domov Slovensko Matovič pripomenul Macronovi jeho dávny škandál

Matovič pripomenul Macronovi jeho dávny škandál

0
0

To, že Matovič v rozhovore pre francúzsky denník Le MONDE obvinil svojho koaličného partnera Richarda Sulíka zo zodpovednosti za smrť vyše 4 000 Slovákov, nie je jeho najväčší diplomatický škandál. Na návšteve u francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona urobil jeden podstatne horší.

Keď politik ide k anglickej kráľovnej, nesmie hovoriť o jej veku. Keď ide k Macronovi, nehovorí sa o kaderníkovi, holičovi a strihaní. Niekdajší francúzsky prezident F. Hollande totiž minul na kaderníka státisíce eur.

„Keď nastúpil do prezidentského úradu Macron, s manželkou si za štátne najali podstatne lacnejšieho spoločného kaderníka, ale ročne to francúzskych daňových poplatníkov vyšlo na 62 000 eur a Macrona si médiá poriadne vychutnali. Najmä v čase protestov najchudobnejších Francúzov.

Preto je Macron na túto tému citlivý, extrémne citlivý a nikto, kto príde na oficiálnu návštevu, o kaderníkovi, či strihaní vlasov verejne nehovorí. Macron to buď bral ako provokáciu, alebo si povedal, že mentálna kapacita človeka, ktorý ho navštívil, nestačí ani na prečítanie si diplomatických podkladov,“ uviedol zakladajúci člen strany HLAS-SD Martin Dorčák.

Podľa neho to Matovič pokašľal na celej čiare. „Každý Francúz teraz vie, že náš premiér nemá spôsoby, vychovanie a ani trochu chochmesu… A Macron a ďalší svetoví lídri už vedia, že tohto človeka na oficiálnu návštevu nikdy viac nepozvú…,“ uzatvára Dorčák.

xd, foto: TASR/AP, video: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…