Domov Slovensko Matovič sa vyhrážal pádom vlády

Matovič sa vyhrážal pádom vlády

0
0

Svoje diktátorské maniere preukázal premiér Igor Matovič opäť raz minulý týždeň v prípade „presviedčania“ koaličných poslancov. Tí vo štvrtok 14. januára schválili v skrátenom legislatívnom konaní novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, aj keď s ňou niektorí nesúhlasili.

Na základe novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti bude môcť štát pokutovať zdravotnícke zariadenia, ak porušia pravidlá očkovania proti koronavírusu. Keďže nie všetci boli s takýmito zmenami v tak rýchlom čase stotožnení, Matovič sa uchýlil k vyhrážkam.

„Matovič sa nám vyhrážal pádom vlády, ak nesplníme to, čo napísal na facebooku. Buď bude pokuta pre zdravotnícke zariadenia alebo nebude vláda, mali sme si vybrať,“ napísal na sociálnej sieti poslanec za SaS Peter Cmorej.

Podľa neho je to demotivujúce a dehonestujúce pre každého zdravotníka, ktorý „robí, čo môže“. Môže to spôsobiť vyhadzovanie vakcín a spomalenie očkovania.

Na skrátené konanie nebol dôvod

Už dávnejšie je ktitizované, najmä z prostredia opozície, že vláda až príliš veľa zmien posiela na schválenie parlamentu v rámci skráteného legislatívneho konania. Minulotýždňový balík zmien schválený zrýchlene však tentoraz kritizujú aj koaliční poslanci.

„Podmienky na skrátené konanie neboli splnené ani len omylom. Nesúhlas vyjadrili v rozprave poslanci z každej koaličnej strany. Ale nie, premiér to oznámil na Facebooku, a tak si to tam minister zdravotníctva odsedel ako kôpka nešťastia,“ doplnil Cmorej.

Zároveň liberálny poslanec kritizuje, že k siedmim zákonom bol narýchlo doplnený ôsmy, a to len 15 minút pred hlasovaním. „Takže pred najhlúpejším pádom vlády v dejinách v núdzovom stave, na vrchole pandémie, sme si vybrali vládu a hlúpy zákon na najabsurdnejšej schôdzi, akú si len dokážete predstaviť,“ dodal koaličný poslanec.

ano, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Uzatvárame kvartál, aké sú vyhliadky?

Pozitívne je, že lockdown sa takmer nedotkol priemyslu. Gastro, hotely a maloobchody sú v …