Domov Slovensko Matovič útočí na Sulíka, medzitým mu v nemocniciach umierajú ľudia

Matovič útočí na Sulíka, medzitým mu v nemocniciach umierajú ľudia

0
0

Posledné týždne ukázali, že súčasná vládna garnitúra boj s koronavírusom absolútne nezvláda. Kritickú situáciu v nemocniciach, tisíce nových prípadov a množstvo úmrtí riešia kompetentní vzájomným obviňovaním, ktoré v posledných týždňoch prekročilo všetky medze.

Ešte pred Vianocami sa premiér Igor Matovič vyjadril v relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo, že by bol rád, keby minister hospodárstva Sulík odstúpil zo svojho postu, keďže už týždne nedokáže nakúpiť antigénové testy.

„Mrzí ma, že máme za idiota ministra hospodárstva, ktorý nie je schopný nakúpiť antigénové testy, aby sme si mohli otvoriť reštaurácie a poslať deti do škôl. Kašle na ľudí, preňho sú to čísla,“ vyjadril sa vtedy Matovič.

Za všetko môže Sulík

Ani vianočné sviatky situáciu neupokojili. Práve naopak. Podobne ako sa zhoršuje stav na Slovensku v súvislosti s koronavírusom, zhoršuje sa aj vzťah a komunikácia koaličných partnerov.

Vo víkendových Sobotných dialógoch na RTVS obvinil Matovič Sulíka, že za zlú pandemickú situáciu na Slovensku môže práve on a jeho ministerstvo, ktoré najskôr nebolo schopné niekoľko týždňov nakúpiť testy, neskôr nakúpilo „šmejdy“.

„Ani psa by som s tým netestoval. Nezachytí to nikoho a my sme už testovali 250 tisíc ľudí. My sme tých ľudí doslova oklamali, robili sme na nich hókusy-pókusy a dali sme im falošný pocit, že nie sú chorí,“ skonštatoval Matovič.

O nákupe antigénových testov RapiGen v októbri 2020 rozhodla komisia, v ktorej väčšinu mali zástupcovia ministerstva zdravotníctva a Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. „Za tento nákup nesú zodpovednosť ministerstvo zdravotníctva a premiér, ktorý tento nákup osobne riadil,“ upozornil vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík v tlačovej správe.

Opäť sa bude testovať

Medzitým sa pandemická situácia na Slovensku naďalej zhoršuje. Vyčerpaní zdravotníci a nemocnice na pokraji kolapsu žiadajú od vlády pomoc. Jej predseda však namiesto nasledovania rád odborníkov, ktorí už v polovici decembra odporúčali prijať tvrdé opatrenia na obmedzenie pohybu občanov, opäť plánuje celoplošne testovať.

ano, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…