Domov Slovensko Mečiar hlási návrat

Mečiar hlási návrat

0
0

Minulý týždeň spôsobil „haló“ na slovenskej politickej scéne bývalý premiér a predseda najúspešnejšej strany 90-tych rokov Vladimír Mečiar. Ten v rozhovore pre portál Pluska oznámil, že pripravuje novú politickú stranu.

Vladimír Mečiar bol pri vzniku samostatnej Slovenskej republiky a viedol slovenskú vládu ako jej predseda od roku 1993 až do roku 1998 (s výnimkou obdobia marec –december 1994).

Pre toto obdobie bol špecifický politický boj medzi ním ako premiérom a prezidentom Michalom Kováčov. Jeho výsledkom boli neslávne známe kauzy ako únos Kováča ml., tzv. Mečiarove amnestie, ale aj nespokojnosť medzinárodných štruktúr s demokratickým vývojom mladej republiky.

Tie znamenali politickú izoláciu jeho strany, kedy napriek tomu, že v roku 1998 aj v roku 2002 vyhrala HZDS voľby, skončila v opozícii. Z izolácie vytiahol Mečiarovu stranu v roku 2006 Robert Fico, kedy spoločne so Smerom a SNS vytvorili vládu.

Po voľbách 2010 sa HZDS po prvýkrát nedostala do parlamentu a v roku 2012 strana skončila dokonca so ziskom pod 1 % hlasov. Po týchto voľbách sa Vladimír Mečiar definitívne stiahol z politiky, pričom aktuálne dianie komentoval len sporadicky.

Dnes však hlási návrat. „Máme celé okresy, kde sú organizácie otvorené a čakajú na pokyn. Tu je ešte toľko vecí vo vývoji, ktoré prebiehajú.

Možno to vyvrcholí tak, že budem niekde na 150. mieste na kandidátke, možno na prvom alebo druhom a možno nebudem vôbec,“ povedal Mečiar v rozhovore a prezradil tiež, že do týždňa by mala mať strana stanovy i názov.

No a čo členovia strany? „Príde ich čas, bude sa zostavovať kandidátka, postavia sa a povedia. Všetkých poznáte, alebo teda aspoň väčšinu. Sú z celého územia Slovenska,“ viac však bývalý premiér prezradiť nechcel.

Hovorí sa však, že jeho aktuálna politická angažovanosť a aj Štefana Harabina, ktorý bol vo vláde Roberta Fica ministrom spravodlivosti práve za HZDS, nie je náhodná.

Ani samotný Mečiar ich spoluprácu nevylučuje. „Osobný styk je zbytočný, navyše by bol každému podozrivý. Ale keď príde správny čas, budeme stáť vedľa seba,“ povedal v rozhovore Vladimír Mečiar.

ano: foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…