Domov Slovensko Megaškandál v slovenskom futbale

Megaškandál v slovenskom futbale

0
0

Portál topky.sk priniesol informácie, že policajní vyšetrovatelia pracujú na prípade, ktorý sa týka ovplyvňovania výsledkov futbalových zápasov. Má sa jednať najmä o zápasy majstrovského Spartaka Trnava. Vyšetrovanie však ukazuje, že korupčných prípadov mohlo byť oveľa viac.

Ako portál informuje celé vyšetrovanie odštartoval prípad, kedy brankár Ružomberka nahlásil, že sa ho pokúsila osoba vplyvná vo futbalovom prostredí podplatiť.

Za to, že zariadi, že jeho tím neporazí Trnavu, mal zinkasovať 5 000 €. Zároveň portál uvádza, že hráči sú len poistky a „požadované“ výsledky sú zaistené iným spôsobom.

Trnava napokon v spomínanom stretnutí pod Čebraťom uhrala remízu 0:0.

Topky.sk ďalej uvádzajú, že k ovplyvňovaniu zápasov dochádza dlhodobo tak v prvej ako aj druhej najvyššej slovenskej súťaži.

„Avšak z tohto dôvodu, že táto osoba je vo futbalovom prostredí vplyvnou osobou, tak nikto voči tejto osobe nevystúpi,“ píše sa v policajnom spise.

Na základe doteraz získaných informácií z operatívnej činnosti podal už vyšetrovateľ návrh na začatie trestného stíhania.

Je teda možné, že v najbližších týždňoch budeme svedkami veľké škandálu. Slovenský futbal sa môže zatriasť v svojich základoch.

Originálny článok si môžete prečítať TU:

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

KOMENT 07/2019: Vlhová priniesla kompletnú zbierku medailí z MS!

Lyžiarka Petra Vlhová spravila Slovensku na majstrovstvách sveta v alpských disciplínach s…