Domov Šport Messi si otvoril strelecký účet v novom drese

Messi si otvoril strelecký účet v novom drese

0
0

Lionel Messi sa po 263 minútach dočkal prvého gólu v drese Paríža St. Germain. Argentínsky futbalový reprezentant v repríze minulosezónneho semifinále Ligy majstrov spečatil triumf 2:0 nad Manchestrom City.

Messi odohral za PSG 3 súťažné zápasy a hoci sa snažil, gólovo sa presadiť nedokázal. Presný zásah z jeho kopačky prišiel napokon v štvrtom vystúpení v drese nového zamestnávateľa. V zápase Ligy majstrov sprečatil skóre v 74. minúte na 2:0. Po narážačke s Kylianom Mbappem prekonal Edersona exportnou strelou z hranice šestnástky na zadnú žrď.

„Veľmi som túžil po prvom góle v drese Paríža a som rád, že prišiel práve v Lige majstrov pred domácimi fanúšikmi. V uplynulých dňoch som bol zranený a veľa som toho neodohral. Postupne si zvykám na nový tím. Som presvedčený, že v útoku nám to spolu s Neymarom a Kylianom pôjde stále lepšie a lepšie,“ uviedol pre Canal Plus Messi, ktorý v lete opustil FC Barcelona ako klubový rekordér. V 778 zápasoch vsietil 672 gólov.

Tešil sa aj Pochettino

Z jeho prvého presného zásahu vo farbách francúzskeho vicemajstra mal veľkú radosť aj tréner Parížanov Mauricio Pochettino. „Zvyčajne neoslavujem góly, no Lionelov výstavný kus som musel…