Domov Šport Metelka zbieral na MS medaily

Metelka zbieral na MS medaily

0
0

Slovenský reprezentant v dráhovej paracyklistike Jozef Metelka na majstrovstvách sveta opäť ukázal, že v rámci tohto športu veľa lepších nie je. V kanadskom Miltone získal tri zlaté a jednu striebornú medailu, keď vyhral aj celkové hodnotenie omnium.

Jozef Metelka najskôr obsadil druhé miesto v šprinte na 200 m s letmým štartom, teda v disciplíne, v ktorej sa medaily neudeľujú, avšak započítava sa do celkového hodnotenia omnium.

Omnium

Nová súťaž dráhovej paracyklistiky, do výsledkov ktorej sa započítava šprint na 200 metrov s letmým štartom (samostatne sa nehodnotí), pretek na 1 kilometer s pevným štartom, stíhacie preteky na 4 kilometre a scratch (preteky na 15 km). Omnium je aj nová olympijská disciplína.

Následne si Metelka vybojoval striebornú medailu v pretekoch na 1 kilometer s pevným štartoma potom prišlo suverénne víťazstvo v stíhacích pretekoch na 4 kilometre.

Slovenský paracyklista mal takú prevahu, že svojho finálového súpera Rumuna Carola-Eduarda Novaka dostihol už po dvoch kilometroch.

V tejto svojej najsilnejšej disciplíne je Metelka už sedemnásobným majstrom sveta a zároveň aj úradujúcim olympijským šampiónom z Ria 2016.

Práve na blížiace sa olympijské hry bude slovenský reprezentant zameriavať svoju pozornosť. „Po ďalšom titule si rád zakričím ’yes’.

Dlho však oslavovať nebudem, lebo paralympijské hry v Tokiu sú už za rohom a musím sa dobre pripraviť. Každé preteky sú iné,“ povedal Metelka po drvivom víťazstve.

No a MS zakončil náš cyklista ďalším triumfom, tentoraz v scratchi, teda pretekoch na 15 km. Zároveň sa stal aj víťazom omnia, a teda si z MS odniesol dovedna tri najcennejšie kovy a jedno striebro.

Vďaka Jozefovi Metelkovi a jeho štyrom cenným kovov sa Slovensko v celkovom hodnotení krajín zaradilo na 6. miesto.

max, foto: facebook