Domov Cestovanie Miesta v Európe, ktoré sa stali vďaka Instagramu v posledných rokoch tými najnavštevovanejšími

Miesta v Európe, ktoré sa stali vďaka Instagramu v posledných rokoch tými najnavštevovanejšími

0
0

Sociálna sieť Instagram sa v posledných rokoch stala jednou z tých najobľúbenejších na celom svete. Denne tam pribudne niekoľko miliónov nových fotiek, prostredníctvom ktorých zdieľajú užívatelia svoj život či zážitky. Veľa ľudí sa snaží, aby ich fotky vyzerali dokonale, a preto im nerobí problém vycestovať na tie najkrajšie miesta, aby sa im podarilo urobiť čo najkrajší záber. Tieto miesta v Európe sa stali vďaka Instagramu v posledných rokoch tými najnavštevovanejšími.

Dubrovník

Vďaka úžasnému prostrediu na pobreží Jadranského mora je toto chorvátske mesto obľúbené medzi ľuďmi z celého sveta. Vyhľadávaným sa stalo aj vďaka krásnym uličkám, barokovým kostolom či starým kamenným hradbám.

Každý turista si nájde v tomto meste niečo svoje, či už ide o milovníkov histórie a kultúry, plážových nadšencov, beznádejných romantikov či fanúšikov Game of Thrones.

Práve Dubrovnik sa v posledných rokoch častokrát objavuje na fotografiách zverejnených na Instagrame.

Menorca

Napriek tomu, že je Menorca rozlohovo menšia ako Mallorka a menej populárna ako Ibiza či Formentera, tak je nepochybne jedným z najkrajších ostrovov španielskeho slnečného Baleárskeho súostrovia.

Krásne pláže a zátoky, prekrývajúce sa trblietavými tyrkysovými morami spolu s nádhernou krajinou plnou zelených kopcov a historických pamiatok, dopomohli tomuto miestu k tomu, že je zaradené aj do svetového dedičstva Unesco.

Vďaka svojej jedinečnej atmosfére patrí medzi vyhľadávané miesto nejedného Instagramera.

Santorini

Santorini, nachádzajúce sa uprostred Egejského mora, približne na polceste medzi Aténami a Krétou, je jedným z najkrajších miest na Zemi.

Biele domy, ktoré stúpajú nad morom, k tomu krásne pláže a máte ideálne miesto nielen na dovolenku, ale aj na krásnu fotografiu.

Nice

Nice vo Francúzsku je jednou z tých vzácnejších destinácií, ktorým sa podarilo udržať si autentické provensálske kúzlo a vzdorovať času a pokroku.

Obľúbené je pre ľudí vďaka idylickej polohe, inšpirujúcej kultúre a histórii, očarujúcim plážam, či vďaka úchvatnému Vieille Ville, ktoré je tvorené z úzkych dláždených pruhov s elegantnými nákupnými butikmi, reštauráciami a architektonickými klenotmi.

Pláž Navagio

Táto pláž sa nachádza na severozápadnej strane Zakynthosu, hneď vedľa dedinky Anafotiria. Navagio je pravdepodobne najviac exotickou a krásnou plážou v celej Európe.

Zaujímavosťou tohto miesta je aj to, že sa na túto pláž dá dostať iba loďou, no ani to neodrádza fotkychtivých turistov z celého sveta.

Reykjavík

Reykjavík sa nachádza na južnom pobreží Islandu a je jedným z najzachovalejších, najtradičnejších a najkrajších miest v Európe vďaka typickým škandinávskym domom, útulným kaviarniam a rozkošným obchodíkom.

A napriek tomu, že počasie tam nezvykne byť ideálne, tak je v posledných rokoch toto miesto vyhľadávané nejedným nadšencom cestovania a Instagramu.

Amsterdam

Malebné bludisko kanálov a ulíc, holandské hlavné mesto Amsterdam, je typické svojou architektúrou zo 17. storočia, parkami a múzeami svetovej triedy.

Jeho kedysi neslávne známa oblasť Red Light je v súčasnosti vyhľadávaným miestom hipstermi a dlho zanedbávané priemyselné budovy v susedných štvrtiach mesta nachádzajú nový život ako nezávislé galérie alebo špičkové dizajnérske štúdiá.

Ascona

Niekde na juhu Švajčiarska leží jedno z najkrajších a najexkluzívnejších stredísk v Európe, Ascona. Táto malá rybárska dedina je dnes jednou z najznámejších destinácií v krajine a priťahuje cestujúcich a umelcov z celého sveta.

Faro

Faro je najjužnejšie mesto na portugalskej pevnine a je ideálnou základňou pre objavovanie krajiny koloniálnych miest, krásnych pláží a futbalistu Cristiana Ronalda.

Miesto v srdci prírodného parku Ria Formosa ponúka príležitosť preskúmať piesočné duny, ostrovy, rímske osady a viaceré lagúny s neuveriteľne čistými vodami a pestrými vtákmi.

Faro je zmesou maurských ruín, tradičnej portugalskej architektúry a starých múrov, kde pekné dláždené uličky vedú k jedinečným múzeám, pamiatkam, ale aj k elegantným butikom a kaviarniam.

Radoslav Hoppej, foto: shutterstock, depositphotos

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…