Domov Slovensko Mikulec podal trestné oznámenie na Fica

Mikulec podal trestné oznámenie na Fica

0
0

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) podal trestné oznámenie na predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica za ohováranie. Informoval o tom v pondelok na sociálnej sieti.

Smer-SD pravidelne informuje o rôznych podozreniach okolo ministra vnútra Mikulca. Tento týždeň opätovne inicioval jeho odvolávanie aj v Národnej rade SR. Pre nedostatok poslancov sa však schôdza neuskutočnila. Opozícia vyčíta ministrovi viacero vecí, od situácie v rezorte a polícii, cez podozrenia z korupcie až po marenie vyšetrovania.

Tvrdí, že sa mal stretávať s členom bratislavskej skupiny takáčovcov Matejom Z. v jeho byte, kde mali preberať koordinovanie výpovedí. Kritizuje ho aj preto, že mal údajne prerušiť policajný zásah voči Matejovi Z. a ďalším dvom svedkom.

Mikulec trvá na tom, že Mateja Z. nepozná a nikdy ho nestretol. „Aj keď sú nápady z Ficovej ‚vlastnej hlavy‘ veľmi originálne, podávam na neho za jeho doterajšie počiny trestné oznámenie za ohováranie. Model diskreditácie založený na veľkom šírení dezinformácií, konšpirácií a silnej manipulácii využíva Fico pri svojich oponentoch už dlhé roky,“ tvrdí Mikulec.

Minister hovorí, že Smer-SD chystá „nový scenár v rámci svojich dlhodobých snáh o spochybnenie mojej osoby“. Podľa jeho slov chce Fico informovať, že júlový zásah inšpekcie rezortu vnútra, ktorého zastavenie opozícia ministrovi vyčíta, bol prerušený preto, lebo mal byť Mikulec na mieste. Obvinenia opozície minister odmieta.

red, TASR, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…